Jedna z největších zakázek posledních let začala pro Otis v roce 2010, kdy do Mnichova dodal pět eskalátorů. „Téměř každá eskalátorová jednotka se veze do příslušné stanice vlakem. Musíme přesně dodržet časový harmonogram, což se nám daří,“ uvedl Fanc.

Mnichovské metro je v provozu od roku 1971. Zahrnuje jednadevadesát kilometrů podzemních tratí s třiadevadesáti stanicemi. Jeho vlaky denně přepraví více než devět set tisíc cestujících, kterým momentálně ve všech stanicích slouží 774 eskalátorů. Celkem 390 z nich vyrobila nadnárodní skupina Otis.

Všech osmašedesát pohyblivých schodišť, které budou v čtyřletém programu v metru obnoveny, vyrobí břeclavský závod skupiny. Pracovníci v Břeclavi mají na starosti také testování a dodávku schodů do stanic metra.

Skupina Otis je největší výrobce výtahů, eskalátorů, pohyblivých chodníků a dalších vertikálních dopravních systémů na světě. Zaměstnává kolem čtyřiašedesát tisíc zaměstnanců, z toho pětapadesát tisíc mimo Spojené státy.

Břeclavský Otis do konce dubna vymění také dva výtahy v jednom z parkovacích domů na pražském letišti. Zakázka přesáhne čtyři miliony korun. Moderní výtahy mají být spolehlivější a zvýšit komfort cestujících. „Jedná se pro nás o prozatím největší letošní modernizační projekt na nerezidenčním trhu, tedy mimo segment modernizací bytových a panelových domů,“ uvedl Fanc.