„Koupí vinařství Pavlovín jsme získali přibližně pětašedesát hektarů vinic včetně technologického zázemí na zpracování a skladování vína. A navíc ještě výsadbová práva na dalších sedmnáct hektarů vinic," uvedl generální ředitel Českých vinařských závodů Libor Výleta.

„Od tohoto spojení si slibujeme zejména posílení pozice naší vinařské skupiny v oblasti gastronomie a vinoték," zhodnotil hlavní přínos Pavlovínu pro nové majitele.

České vinařské závody už majetkově ovládají také jedno z největších vinařství v České republice, a to Vinium Velké Pavlovice. Dohromady na jihu Moravy zaměstnávají více než stovku lidí.

Vinařství Pavlovín má v současné době patnáct kmenových zaměstnanců. A také několik externích spolupracovníků. „Otázky budoucí koncepce jak personální, tak obchodní, budeme řešit v nejbližších měsících," odpověděl mluvčí Vinia Jiří Felix na otázku Břeclavského deníku týkající se možného slučování některých pracovních pozic ve Velkých Pavlovicích.

„Koupí většinového podílu v Pavlovínu chceme potvrdit, že se celá naše skupina chce i nadále soustředit na kvalitu vyráběného vína," nechal se slyšet předseda představenstva Českých vinařských závodů Miroslav Kurka.

Důkazem je podle něj dvaačtyřicet medailí, které získalo Vinium od začátku tohoto roku. A to nejen v České republice, ale i v Rakousku a na Slovensku.

O kvalitě vín z vinařství Pavlovín pro změnu svědčí jejich nedávný úspěch na mezinárodní výstavě vín v americkém San Francisku, kde získaly velkou zlatou medaili a také dvě stříbra.

Společný podnik České vinařské závody a Vinium Velké Pavlovice vyprodukoval v roce 2011 více než deset milionů lahví tichých vín dodaných na trh. Obě firmy v uplynulém roce utržily 368 milionů korun.