O nevyužitých pozemcích na území bývalého cukrovaru dnes odpoledne rozhodne zasedání městského zastupitelstva. Dvě firmy, které o rekonstrukci areálu mají zájem, nabízejí nová pracovní místa i nestandardní bydlení.

„Oficiální plány jsem ještě neviděl. Z urbanistického hlediska žádné připomínky nemám. Budeme o projektech hlasovat. Až dostanu na stůl papíry, budu vědět víc,“ sdělil břeclavský zastupitel Luboš Krátký.

Dalšímu z břeclavských zastupitelů Oldřichu Ryšavému se více zamlouvá projekt firmy ZFP Nový cukrovar. „Dostal jsem materiály a musím si je podrobně prostudovat. Nicméně se mi projekt ZFP zamlouvá mnohem více, protože narozdíl od Fastavu nehodlá stavět další mamutí nákupní centrum,“ řekl Ryšavý.

„Náš developerský projekt řeší dvě základní funkce využití. Jednak obytnou část a také komerční část včetně potřebné plochy pro zeleň, dětských hřišť a míst pro trávení volného času,“ vysvětluje Jaroslav Baláž z firmy Fastav. Také řekl, že v obytné zóně by umístili čtyři vícepodlažní bytové domy. Jejich součástí by bylo asi sto šedesát garáží v přízemí domů a devadesát parkovacích míst.

V komerční zóně by se pak nacházelo velké obchodní centrum. „Vytvořili bychom asi dvě stě nových pracovních příležitostí,“ vyzdvihuje Baláž přednosti jejich plánovaného projektu.

„Definitivní rozhodnutí, kterou firmu si město vybere, padne pátého prosince na zasedání městského zastupitelstva. Nabídky jsou si podobné. Oba podniky mají v plánu vybudovat asi stopadesát bytů,“ sdělil břeclavský místostarosta Pavel Dominik. Dodal, že jedna z firem má zájem o vybudování velkého obchodního centra. „Stavbu takového typu centra územní plán nepřipouští, takže by se musel celý změnit,“ doplnil místostarosta.