Mezi malými vinařstvími s produkcí do padesáti tisíc litrů za rok uspělo vinařství Jakuba Šamšuly z Čejkovic, ze stejné obce je také Vinařství Škrobák. Dvojici doplňuje Vinařství Krásná hora ze Starého Poddvorova.

V kategorii středních vinařství s produkcí do 250 tisíc litrů za rok vybrala odborná porota do finálové trojice popický Sonberk, mikulovské Vinařství Volařík a Johann W Zámecké vinařství Třebívlice.

Mezi velkými vinařstvími s produkcí nad 250 tisíc litrů za rok zabodoval trojlístek Château Valtice, Šlechtitelská stanice vinařská Velké Pavlovice a Habánské sklepy z Velkých Bílovic, které patří do Bohemia Sektu. „Uchazeči o prestižní titul Vinařství roku 2018 mají za sebou půlku cesty a už jen přítomnost mezi finalisty je vyznamenáním jejich skvělé práce. Teď však přichází ta nejdůležitější část, a to co nejlepší představení vinařství odborné komisi, která posoudí, kdo je nejlepší z nejlepších,“ řekl prezident Svazu vinařů Tibor Nyitray.

Jména finalistů zveřejnili pořadatelé tento týden. Vítěze jednotlivých kategorií a celkového šampiona oznámí na slavnostním galavečeru 24. ledna v Brně.