Montované haly se budou vyrábět v odštěpném závodě Gumotexu přímo v břeclavském areálu. Stroje na výrobu ocelových konstrukcí se už do areálu dovážejí.

Nové zaměstnance ale firma nabírat nebude. Informoval o tom včera ČTK vedoucí kanceláře generálního ředitele Gumotexu Josef Horníček.

„Výroba montovaných hal je sezónní záležitost, pro nás je to doplnění činnosti. Budeme vyrábět haly různých typů, polokruhové haly i klasické oplášťované haly, které mohou být využívané jako skladovací i jako výrobní,“ uvedl Horníček.

Investici Gumotexu do nákupu know-how a strojů nechtěl uvést s tím, že je součástí obchodních smluv.

Výrobu převezme odbor hlavního mechanika, který zaměstnává jedenapadesát lidí. Jak Horníček dodal, přímo na výrobě hal se bude podílet třicet zaměstnanců. Potřeba budou zejména kvalifikovaní zámečníci a svářeči, které však firma má.

Kromě hal bude Gumotex nově nabízet také ocelové party stany a protipovodňové zábrany. Od firmy Alba-Metal převzal Gumotex také některé zakázky. Nové zatím nemá.

Podle vedoucího odboru hlavního mechanika Jiřího Marka je výroba skladovacích a odlehčených hal po stránce příprav časově náročná. „Odbor se nyní připravuje na realizaci prvních zakázek. Na nich spolupracuje s firmami, které až dosud pracovaly pro Alba – Metal,“ sdělil.

Historie rodinné firmy Alba – Metal se datuje od prosince roku 1989. Od roku 1994 společnost zpracovává kovy v nově renovované zóně lehkého průmyslu v obci Ladná u Břeclavi. Ocelové haly začala společnost montovat o rok později.

Haly využívali zákazníci především pro skladování materiálů v průmyslu a zemědělství. Ale také jako sportoviště pro tenis, parkurové skákání nebo třeba floorbal.

Nový vlastník ladenského know-how společnost Gumotex má téměř tisíc dvě stě zaměstnanců Je tak největším průmyslovým podnikem na Břeclavsku. Závody má i v Jaroměři ve východních Čechách.

Více než polovinu své produkce vyváží do zahraničí, především do zemí Evropské unie a USA. Dominuje výroba interiérových dílů na bázi polyuretanu pro automobilový průmysl, postelových matrací z pěnové pryže a nafukovacích výrobků pro sport a volný čas.

VERONIKA SCHALLENBERGEROVÁ, ČTK