Gumotex musel reagovat podobně. Většina zaměstnanců, kterých se týdenní odstávka týká, si nyní vybírá dovolenou. Už od počátku příštího týdne se ale vrátí zpátky ke strojům.

Největší zaměstnavatel na Břeclavsku zatím odmítá, že by kvůli světové ekonomické krizi musel snižovat stavy a šetřit. Naopak se pustil do nákladných oprav dvou budov s administrativním zázemím.

„Už od léta opravujeme objekt hasičské zbrojnice, kde máme také kanceláře a archiv. A v září odstartovaly i práce na hlavní administrativní budově. Obě už to po několika desítkách let provozu potřebovaly. Hlavně vyměnit okna, zateplit a dát novou fasádu,“ vypočítával vedoucí kanceláře generálního ředitele Gumotexu Josef Horníček.

Oprava hasičské zbrojnice, která bude stát asi čtrnáct milionů korun, už míří do finále. Hlavní administrativní budova, jejíž modernizace spolkne ještě o čtyři miliony korun více, by měla být hotová do poloviny prosince. „Vše je o to komplikovanější, že veškeré úpravy se dělají za plného provozu,“ popisoval Horníček.

Na polovinu listopadu chystá Gumotex další překvapení. V centru Břeclavi otevře novou prodejnu specializovanou na matrace. „Jsme první podnik v republice, který má atesty na zdravovotní matrace. Je ovšem otázkou, jaká bude po těchto výrobcích v době ekonomické krize poptávka,“ připouští Horníček možné snížení zájmu.