Jako tlačení do volby podle gusta vedení břeclavské společnosti Gumotex, vnímají situaci s výběrem penzijního fondu někteří z tamních zaměstnanců. Pod zárukou anonymity na to upozornili Břeclavský deník.

„Gumotex přispívá svým zaměstnancům poměrně velkým příspěvkem. Problém je v tom, že pokud si nevyberete Aegon, ale některý jiný, dostanete při měsíční úložce pět set korun o sto padesát korun menší příspěvek," napsal muž, jenž se sice podepsal, redakce jeho přání ale respektuje. Důvodem je obava o ztrátu zaměstnání.

Mluvčí Gumotexu Josef Horníček rozdílnou výši příspěvku ve středu potvrdil. O něco výhodnější podmínky mají zaměstnanci, kteří si zvolili penzijní fond České pojišťovny a právě Aegon.

„Kdysi jsme zakládali penzijní fond Koruna, který poté několikrát fúzoval, až se stal součástí České pojišťovny. Nedávno k tomu přibyl Aegon. Pokud mám správnou informaci, na tyto dva fondy přispíváme asi o sto korun více," sdělil mluvčí.

Oficiálním důvodem upřednostňování dvou fondů je podle Horníčka v podstatě větší důvěra. „Protože jsme zakládali Korunu a byli jsme akcionáři, měli jsme tam svého zástupce v dozorčí radě. Bylo proto naším zájmem, abychom tento fond podporovali a zároveň to samé dělali pro zaměstnance," vysvětloval mluvčí. U Aegonu je podle něj situace podobná.

Vyvrací domněnky

Někteří zaměstnanci však spekulují, že druhý z fondů je protěžovaný kvůli rodinným vazbám mezi generálním ředitelem Jiřím Kalužíkem a jeho synem Jurajem.

To ale Kalužík mladší považuje za nesmyslné. „Nepracuji totiž v Aegonu, ale v nezávislé poradenské společnosti Partners. Nabízíme všechny dostupné fondy. Nemám na Aegon žádnou vazbu. Otec v Gumotexu pracuje, ale to nehraje žádnou roli," reagoval. Také mluvčí Gumotexu odmítl, že by syn ředitele měl na volbě zaměstnanců osobní prospěch.

Nad tvrzením, že by se někdo v břeclavské společnosti ozval a dal nespokojenost oficiálně najevo, mluvčí kroutí hlavou. „S ničím takovým jsem se nesetkal. Zaměstnanci si mohou vybrat kterýkoliv fond. Příspěvek samozřejmě závisí na výši částky, kterou si lidé ukládají. Spoluúčast společnosti se pohybuje od sto padesáti do pěti set padesáti korun," sdělil Horníček.

Gumotex loni vyplatil zaměstnancům na penzi skoro pět a půl milionu.

„Zaměstnavatel může platit příspěvek za své zaměstnance, kteří jsou účastníky penzijního připojištění, nemůže však ovlivňovat zaměstnance při výběru penzijního fondu," uvedl advokát Milan Kantor z Asociace penzijních fondů. Zároveň připustil, že rozdílná výše podpory je možná. Pravidla by ale měla být jasná třeba díky vnitřním předpisům.

Pokud by se jakákoliv firma pustila do cíleného ovlivňování volby penzijních fondů, hrozila by jí pokuta v milionech korun.