Ocenění je o to cennější, že se ho Velkobílovičtí dočkali v kolébce červených vín. „Vinalies Internationales je každoročně první vlaštovkou na poli mezinárodních vinařských soutěží a je vzhledem k bodovým limitům jednou z nejnáročnějších. Proto nás potěšila i letošní účast našich vinařů a získané cenné kovy jsou jistě výbornou prognózou letošního soutěžního ročníku," sdělil ředitel Národního vinařského centra, které účast tuzemských výrobců v Paříži zajišťovalo, Pavel Krška.

„Je skvělé, že zahajujeme letošní soutěžní prezentaci našeho vinařství zlatou medailí pro červené víno, tedy v kategorii, kde zrovna ve Francii panuje jedna z nejsilnějších konkurencí," dodal ředitel.

Budou v katalogu

Z medaile se mohou pyšnit také v pouzdřanském vinařství Kolby, mikulovském Mikrosvínu, popickém Sonberku, Sedleckých vínech, velkopavlovickém Vinařství Baloun, vrbickém Vinařství Horák, Vinařství Pavlov a Vínu Mikulov.

Nejlepší vína ze soutěže se na podzim opět objeví v publikaci 1000 Vins du Monde, kde se s nimi seznámí také nadšenci nejlepších světových vín v zahraničí. Publikaci 1000 Vins du Monde někteří označují za vinařskou odnož známého michelinského průvodce světem gastronomie.