Na dvě stě dvacet dva milionů korun vyjde vybudování obchodního centra v Břeclavi, které bude navazovat na hypermarket Tesco. Zaplatí je leasingová společnost vlastněná Rakušany a spadající do finanční skupiny Volksbank.
„Bude to podobné obchodní centrum, jaké znají lidé například z Brna. V březnu by mělo být zkolaudované,“ potvrdil tajemník městského úřadu v Břeclavi Dalibor Neděla.

Samotné Tesco, které vyrůstá kilometr od sjezdu z dálnice D2 u silnice na Hodonín, slibuje otevření ještě před Vánoci. Na ostatní obchody si ale lidé musejí počkat do jara. To se na ploše osmi tisíc metrů čtverečních otevřou prodejny s elektrospotřebiči, nábytkem, oděvy, obuví, sportovními potřebami a další. Přibudou také kavárny a restaurace.

K obchodnímu domu budou podle investora jezdit dvě linky městské hromadné dopravy. „Mají to být stávající linky čtyři a pět, které spojují centrum města se Starou Břeclaví,“ upřesnil vedoucí divize osobní dopravy společnosti Bors, která městskou hromadnou dopravu provozuje, Petr Kužma.
Zastávky v obou směrech mají stát v blízkosti kruhového objezdu, který právě u budoucího Tesca vyrůstá. „Současná frekvence spojů zůstane zřejmě stejná,“ dodal Kužma.

Velké obchodní centrum hned za domem je pro Břeclavské lákavou představou. Mnozí ale jedním dechem dodávají, že ještě raději by ve městě uvítali velké obchodní středisko pro zahrádkáře a kutily. „Všichni známí jezdí do Hodonína nebo do Brna. Kdyby byl hobby market v Břeclavi, ušetřili by za benzin,“ míní zahrádkář Pavel Pospíšil.
Radnice o volání lidí po hobby marketu ví. Tajemník Neděla uvedl, že město by hobby marketu rádo dalo zelenou. „Přece jen jsme zemědělská oblast a v každém domě je hned několik kutilů. Ti dnes musejí jezdit do Brna nebo do Hodonína,“ připustil.
Vše ale podle něj záleží na rozhodnutí samotných obchodních řetězců…

 

Více v Břeclavském deníku ve středu 10. října