Krk patří ke dvěma nejcitlivějším částem těla kytary. „Často dochází k jeho deformaci a pokroucení, které významně omezuje hratelnost i čistotu zvuku a často není možné jej opravit. Jeho připojení je navíc nejsložitějším spojem na kytaře. Dlouhodobým výzkumem jsme zjistili, že až čtyřicet procent deformací vlivem tahu strun způsobuje ohebnost dřeva,“ uvedl generální ředitel společnosti Petr Furch.

Snaha o zajištění co nejstabilnější konstrukce krku je výzvou pro všechny kytarové stavitele po staletí. Nové řešení velkoněmčické společnosti omezí poničení vlivem nevhodných podmínek a přirozené pružnosti dřeva až o devadesát procent. Základem je výztuž, která prodlužuje životnost krku i celé kytary.

Furch Guitars vyrábí nástroje od roku 1981. Firmu zakládal otec současného ředitele František Furch. Nyní zaměstnává šedesát nástrojářů a vyváží kytary do dvaatřiceti zemí na několika kontinentech. „Je to výborná reklama, že zrovna místní firma dodává kytary pro světoznámé hudebníky,“ pochvaloval si například Michal Navrátil z Velkých Němčic.