„Pracovníci stavební firmy právě upravují terén. Musí sejmout ornici, kterou zatím nechají na hromadě, kterou ošetří přípravky proti plevelu. Po skončení prací ji pak zase zpětně použijí na úpravu okolí centra. Musí také vyrovnat podkladové vrstvy, aby se vytvořila stabilní plocha, na které by mohli stavět,“ vysvětlovala vedoucí stavebního úřadu Alena Vlachová.

Podle jejích slov se má na stávající komunikaci připojit rozšířenou křižovatkou také příjezdová cesta a napojovací pruhy. „To ale povoluje krajský úřad, protože jeto silnice první třídy,“ dodala. V těchto dnech už pracovníci řežou asfalt, aby mohli začít s potřebnými stavebními úpravami komunikace.
O stavbě už ví i hrušecký starosta Josef Trecha. „Od majitelů firma OQO vykoupila pozemky a nyní staví dopravní připojení k logistickému centru. Stavební úřad už jim vydal územní rozhodnutí o umístění stavby i stavební povolení,“ potvrdil Trecha.
Zároveň si ale postěžoval, že podle předběžných informací chtějí stavebníci uzavřít polní cestu na Žižkov. „To se mi moc nelíbí, protože spousta lidí má právě tam své vinohrady a nedostali by se k nim asi dva měsíce,“ popsal starosta.

Jak sám řekl, také silnice číslo 55 má být na čtyři dny uzavřená. „Slyšel jsem, že ji chtějí zatarasit na čtyři dny od šestadvacátého do třicátého června. Ještě to ale není jisté, dnes odpoledne za mnou má přijet jednatel té firmy, tak uvidíme. Doufám ale, že si to nemohou dovolit a budou pouštět dopravu alespoň v jednom pruhu,“ sdělil Trecha.

Kromě nepříjemností s dopravou má ale logistické centrum přinést také příjemné novinky. „Na osmatřiceti tisících metrů čtverečních plánují zaměstnat dvě stě až tři sta zaměstnanců. Mohlo by nám to pomoci při obsazování domů na Zahajce. I kdyby se dostěhovalo jen deset nových lidí, pořád bychom to uvítali,“ pochvaloval si.

I když zní zatím hrušecké tamtamy slibně, úřad práce ještě bližší informace nemá. „S lidmi z logistického centra jsme ve spojení, ale mluvit o počtech lidí, které zaměstnají, by bylo předčasné. Každopádně o tom víme a čekáme na další informace,“ nastínil vedoucí odboru trhu práce břeclavského úřadu práce Vlastimil Slezák.