Přehlídky nápadů, novinek a vynálezů v Norimberku se zúčastnilo na osm set technicky zdatných nadšenců z celého světa. Neoveský vynález Jaroslava Kučery se neztratil ani vedle těch z Ruska, Číny, Jižní Koreje, Německa, Francie a mnohých dalších. „Já jsem se veletrhu paradoxně účastnil za Rakousko," sdělil vynálezce.

Jeho pomůcku ocení především lidé, kteří se nemohou ohnout. Ale také ti, co se potýkají s různými zdravotními problémy. „Nazouvák jsem vymyslel pro maminku, která po operaci karpálního tunelu, nemohla hýbat rukou," vyprávěl strojař.

Právě matka šestačtyřiceti­letého Kučery byla první, kdo novinku vyzkoušel. „Nejdříve byl nazouvák z plechu, pár jich bylo i ze dřeva. Nyní se ale vytváří podle formy z plastu," přiblížil Kučera.

Zisk zlaté medaile pro výrobek, který doplňuje ještě i vyzouvák ponožek, se stal pro Kučeru velkou výzvou. „Mám i další nápady, které bych chtěl dál prohlubovat," tvrdil.

K pomůcce, která je vhodná pro navlékání a sundávání všech druhů ponožek, tak zřejmě brzy přibudou další zlepšováky. A opět budou pomáhat v každodenním životě lidí, kteří se potýkají se zdravotním postižením. „Ti totiž potřebují pomoc nejvíce," mínil šestačtyřiceti­letý muž.

Tajemství úspěchu nazouváku tkví podle něj v jeho jednoduchosti. „Dostávám množství děkovných dopisů a mailů. Přitom je nazouvák tak banální věc," pochvaloval si neoveský vynálezce.

Užitečný zlepšovák vymyslel strojař z Moravské Nové Vsi před několika lety. Na jeho patentování pak čekal skoro dva roky.