Hustopečská firma zaměstnávající celkově na pět set lidí se proměnlivým cenám pohonných hmot brání jen částečně: palivovými příplatky. „Jdou do plusu i minusu. Jsou fixované při uzavírání kontraktu. Sto procent toho, co je potřeba, ale zajistit nelze. Za dvacet let, co jsme v oboru, se ukázalo, že výkyvy cen nafty se promítnou do cen služeb až s půlročním odstupem," líčil Kadrnka.

Nafta znamená pro firmu jeden ze tří nejvýznamnějších nákladů společně s odvody státu a mzdami.

Variantu se zásobníky paliva Moss odmítá. „Na trhu jsou ale produkty, díky kterým si lze cenu nafty znehybnit. Je to něco jako pojistné. Banky službu běžně nabízí. Je třeba za to ale platit. Nejsme schopní dopočítat, jestli by nás to ve výsledku nestálo více," zmínil jednatel firmy.

A doplnil. „Vím, že někteří konkurenti do toho šli, ale my jsme zvolili jinou cestu. Považujeme to za čistou spekulaci a to není náš obor."

Společnost přepravuje zboží po České republice i do zahraničí, především pak do západní a jižní Evropy. „Trh vždycky nějak zareaguje. Když jde cena nafty nahoru, musíme to vydržet. Když dolů, na čas z toho máme profit," sdělil Kadrnka.