Marcinčák ale považuje sumu za rozumnou jak pro město, tak i pro vinařství. „Jako zastupitel tvrdím, že pro město je to velmi dobrá cena. Ale současně musím říct, že je to také výborná investice do budoucna pro vinařství," míní Marcinčák.

Starosta města Rostislav Koštial naznačil, že mu nejvyšší nabídnutá suma při otevírání obálek vyrazila dech. „Nečekal jsem až tak zajímavou cenu, dokonce se dá mluvit i o rekordní. Mikulov je ale nejen z hlediska vinařství nyní v takovém kurzu, že mě to přestává překvapovat," řekl Koštial.

Město dosud tříhektarovou vinici s hrozny několika bílých odrůd pronajímalo. Při veřejném prodeji, pro který se radnice rozhodla, hrála podle starosty hlavní roli výše nabídnuté ceny.

Poloha jako bonus

Ředitel společnosti Château Valtice, která dříve používala název Vinné sklepy Valtice, Marek Šťastný neskrýval, že nabídka 251 korun za metr čtvereční vinice je v historii firmy ojedinělá. „Krásné podzimní počasí odhalilo neskutečné kouzlo a jedinečnost tohoto místa pod Svatým kopečkem natolik, že jsme se na rodinné radě rozhodli, že 
s cenou půjdeme historicky vysoko. Tak vysokou cenu jsme za vinohrad nikdy nezaplatili a už ani nezaplatíme. Ale udělali jsme si ‚vinařskou radost'," uvedl Šťastný.

Podle ředitele Národního vinařského centra Pavla Kršky může být atraktivní poloha vinice pro vinařství zajímavým bonusem. „Obecně platí, že v břeclavském regionu jsou vinice v okolí Pálavy jednoznačně cennější a žádanější než jiné. Dokazují to 
i ocenění na různých soutěžích. Nejdůležitější je ale ve finále pochopitelně to konkrétní víno," zdůraznil Krška s tím, že ideální kombinací je z obchodního hlediska skvělé víno a zajímavá poloha.

Vinař Marcinčák má za to, že důležitost propojení zajímavé lokality vinice a vína je v České republice teprve 
v plenkách. „V budoucnu to bude hrát určitě ještě větší roli," tvrdí Marcinčák, který má na Svatém kopečku rovněž svůj vinohrad. Podstatný je podle něj celý komplex přírodních podmínek konkrétního místa, tedy půda, podloží či mikroklima, které vytvářejí takzvané terroir.