„Příprava na soutěž byla velice krátká, protože původní plán byl se jí neúčastnit. Ale jak říká naše šéfová, byla to prostě léčba šokem. Postavila nás před hotovou věc. Nezůstal ani čas na to se stresovat," smál se Hrdina, který se loni v Brně ukázal v kvalifikaci na Mistra kávy. A skončil třetí.

Soutěž baristů je podle něj skvělá možnost, jak si vyzkoušet své dovednosti. „S kolegyní Katkou Kopeckou máme za sebou dostatek praxe. Zažili jsme i letní turistickou sezónu, což prověří všechny baristy. Jsme spolu sehraný tým," pokračoval zaměstnanec valtické kavárny.

Jak prozradil, v soutěži požadovaný speciální nápoj vymýšleli pouhý den před brněnským vystoupením. „Chtěli jsme mít něco zajímavého, nového. Náš drink se po problematickém ladění postupu a množství použitých surovin skládal z banánového likéru, extraktu z kustovnice čínské obohaceného o med a espressa. Kustovnice je sama o sobě dost chuťově hořká a kyselá, chutná jako rajčatová nebo karotková šťáva. Při spojení s kávou by to bylo nepitelné, proto jsme přidali banánový likér, který chuť zjemnil a přidal lehký šmrnc," popisoval barista.

Kavárna, v níž pracuje, se nachází v přízemí valtického zámku. V minulosti zde bývala černá kuchyně, v devatenáctém století pak lovecká komnata a apartmán pro prince z rodu Lichtenštejnů. Odtud také Café Liechtenstein. „Název posvětil i sám kníže Hans Adam II., kterého jsem se na svolení drze zeptala," podotkla majitelka kavárny Adéla Hačundová. Při úpravách interiéru se inspirovala obrazy z roku 1845, kdy jej obývali malí princové.

Citace využité v článku jsou převzaté z rozhovoru v Kávových listech, specializovaném webu o kávě - www.kavovelisty.cz.