Opozice tvrdí, že se vedení radnice do projektu pouští bez rozmyslu. „Vybudování kruhového objezdu či obslužné cesty si město může stanovit jako účastník územního a stavebního řízení při zastavování průmyslové zóny. Nemusí riskovat investováním do výkupu pozemků. Město do projektu dalo už asi jedenáct milionů za výkup pozemků pod budoucí stavbou,“ zmínil zastupitel za ODS Jiří Kadrnka.

Pokud se radnice co nejdříve nedohodne na spoluúčasti kraje a dotčených firem, bude podle něj projekt zbytečně zatěžovat rozpočet.

Rozšíření zóny
• O nové haly se rozšíří průmyslová zóna v Hustopečích směrem na Starovice.

• Kvůli tomu vznikne i třetí kruhový objezd ve městě.

• Náklady budou v desítkách milionů korun.

Podle odhadů budou náklady v desítkách milionů korun. Potměšilová řekla, že nyní řeší především úsek, který povede k průmyslové zóně. „Počítáme, že tam náklady zaplatí potenciální firmy, které tam budou, ze svých peněz. A dál bude záležet na zastupitelstvu,“ uvedla. Kruhový objezd podle vedení města sníží dopravní zatížení Hustopečí.

Část pozemku, kde mají nové haly stát, leží v katastru Starovic. „O vytvoření průmyslové zóny mezi Hustopečemi a Starovicemi máme zájem už několik let. Dříve byly důvody hlavně podpora zaměstnanosti a možnost dalších příjmů do obecního rozpočtu. Dnes bojujeme s vysokou zaměstnaností a do popředí se dostávají jiné priority,“ sdělil starosta Starovic Antonín Kadlec.

Obec nyní jedná s investorem z oblasti zdravotnictví, který má pomoci rozšířit tamní skladbu firem. Podle Potměšilové jde o společnost Erba Lachema.

S plánovanou výstavbou mají problémy také někteří Hustopečané. „Jde o obrovský objekt s dost velkým zásahem do krajiny,“ reagoval třeba Jan Šebesta.

Podobně uvažuje vinař Pavel Košulič. „Starovice postaví na okraji svého katastru logistický areál, který značně poškodí už tak dost pokažený krajinný ráz kolem Hustopečí, zvýší dopravu a samotné obce Starovice se to nedotkne,“ myslí si.

Podle informací Břeclavského deníku Rovnost výstavbu už napadli ekologičtí aktivisté ze spolku Děti země.