„Ze současných více než tří set zaměstnanců v areálu by se měl počet pracovníků v příštím roce zvýšit nad pět set,“ potvrdil plány investorů starosta obce František Trefilík.
Společnost Heat Transfer Systems chce v Novosedlech rozšířit výrobu tepelných výměníků. Zvýšit objem výroby hodlá v nové hale také firma Navara Novosedly, nástupce bývalého závodu Avia. Podle Trefilíka by jejich expanze měla přinést obci asi dvě stě nových pracovních míst.

„Bude to zajímavé. Novosedly mají asi jedenáct set padesát obyvatel, ekonomicky aktivních je jich kolem šesti set. A právě tolik míst by měl nabídnout i průmyslový areál. To znamená, že teoreticky by mohl dát práci celým Novosedlům,“ řekl starosta.

Zastupitelé už oběma firmám odklepli prodej požadovaných pozemků. Pokud jejich záměr rozšíření výroby posvětí i krajský úřad, který bude posuzovat vliv na životní prostředí, rozšíří se průmyslová zóna ze čtyř hektarů na pět.

Novosedelští teď řeší také lepší dopravní napojení areálu, který se nachází jen pár desítek metrů od obydlené části obce. „Jednáme o vybudování úplně nové přístupové silnice dlouhé asi jeden kilometr. Směřovala by do severní části areálu. Cílem je, aby se těžká doprava vyhnula středu obce,“ vysvětlil Trefilík, podle kterého hledá Navara pro Novosedly už i další investory.