Pivovar opravíme, pivo uvaříme! Se smělým sloganem jdou do rekonstrukce a oživení břeclavského pivovaru jeho noví majitelé. Výrobu chtějí zahájit na přelomu května a června, kdy bude první várka piva k ochutnání.

„Obnova pivovaru je rozdělená do dvou etap. Ta první už začala, prostor je vyčištěný a na stavební práce se chystá břeclavská firma. V prosinci chceme začít montovat zařízení na vaření piva, v dubnu jej otestujeme a měsíc na to nové břeclavské pivo představíme," přiblížil plány Jan Svoboda zastupující Zámecký pivovar Břeclav.

Jelikož jde o chráněnou památku, při opravách budou mít podstatné slovo památkáři. To však majitelům nevadí. Šestnáct let chátrající budovy pod břeclavským zámkem totiž mají dostat zpět svou neobarokní podobu z roku 1901. Proměna průčelí bude vidět už na jaře.

„Pro investici do regionálního pivovaru, který by navázal na historii, jsme se rozhodovali delší dobu. Vybírali jsme mezi třemi lokalitami. Na Břeclav nás přivedl Tomáš Nepraš z Racia. Ten má za sebou podobnou revitalizaci s cukrovarem. Investici v řádech desítek milionů si financujeme výhradně sami, z žádných fondů nečerpáme," zdůraznil investor Radek Horák.

Nabídka práce

Druhá etapa obnovy má přinést i rozšíření služeb pivovaru na pořádání kulturních akcí, exkurze do historických ležáckých sklepů a restaurační činnost. Pro lidi z Břeclavska tak vzniknou nová pracovní místa. Vše bude ale záležet na úspěchu piva a množství jeho produkce.

„První rok chceme vyrábět pět až deset tisíc hektolitrů piva. Oslovíme hostince a restaurace v regionu, poptávka pak ukáže, co dál. Vše ale chceme stavět na kvalitě a vztahu k Břeclavsku," vyzdvihl Svoboda.

V Břeclavi plánují vyrábět světlé nepasterované jedenáctistupňové pivo plzeňského typu. Chybět nemají ani pivní speciály ke příležitostem jako jsou například Svatováclavské slavnosti. Noví majitelé chtějí dodržovat tradiční postupy vaření piva a zároveň se inspirovat moderními trendy.

„Rozhodně nepůjde o velkoprůmyslově vyráběné pivo. Na minipivovar, které jsou teď v kurzu, ale by byla takového areálu škoda. Spíše tedy půjde o středně velký pivovar. Počítáme se sudovým pivem, pro maloobchodní prodejny chystáme pivo ve skleněných i populárních plastových lahvích," doplnil Svoboda.

Plánovaná podoba rekonstruovaného pivovaru se vrátí do roku 1901, kdy jej zdobila neobarokní fasáda.

Plány se líbí také břeclavské radnici. „Pivovar neodmyslitelně patří k historickým dominantám města a je v našem zájmu, aby dále nechátral. Jeho úspěch může navíc nastartovat obnovu celého zámeckého areálu," věří starosta města Oldřich Ryšavý.

Podobně se těší i příznivci zlatavého moku. Ti totiž v Břeclavi většinou narážejí pouze na piva velkých značek, mezi nimiž se jen stěží hledají chuťové rozdíly. Jedním z nich je i devětadvacetiletý Karel Marciniszyn z Břeclavi.

„Spíš než světlá plzeňská mám radši piva anglického typu, černé speciály a stouty. Už se ale těším, až břeclavské pivo ochutnám. Konečně vznikne ve městě něco zajímavého i po této stránce," pochvaloval si.

Název jedenáctky zatím Zámecký pivovar neprozradil. Podlužan to však nebude. Jde totiž o chráněný název, který noví majitelé nevlastní.

PETR VLASÁK