Motto: ,,Základem úspěchu je makat a makat“

Mimořádně šikovný vyučený elektrikář má velmi široké spektrum práce. Poradí si snad se vším, co mu přijde pod ruku. Je zaměstnaný u soukromé firmy a zákazníci, které navštíví, jsou s jeho prací velmi spokojení. Jak říká, montoval plastová okna a kuchyňské linky po celé České republice. Občas se vypraví za prací i do Rakouska. „Jak bylo někde něco potřeba, všude jsem byl,“ usmívá se.

Už z toho důvodu je jedním z horkých adeptů na titul nejšikovnější fachman břeclavského regionu, kterého hledáme společně s Velkopopovickým Kozlem a čtenáři Deníku. Vítěze soutěže pak Kozel odmění za jeho poctivou práci a řemeslný kumšt.
Nejlepší odměnou po práci je pro Radima Oprchala jeho tříletý syn, kterému se snaží věnovat co nejvíce svého volného času.

Tip na šikovného zedníka a montéra Radima Oprchala, zaslala jeho zákaznice Lenka Miklínová. Ta byla s jeho prací velice nadmíru spokojená. Její rodině doma obkládal celou kuchyň.

Radima Oprchala jsem se zeptal na tajemství jeho úspěchu. Prozraďte nám, co podle vás děláte lépe než ostatní a kvůli čemu se vaši zákazníci stále vracejí?

„Makat a makat. To se musí chtít. Ne sednout si na pracák a čekat, až ty peníze přijdou,“ říká muž a dodává: ,, Já dělám svou práci rád.“
Volného času moc nemá, dělá od rána do večera. Volné chvíle tráví se svým tříletým synem. „Vyžaduje veškerou moji pozornost. Vyrazíme si třeba do cirkusu a podobně,“ svěřuje se.

Reklamace na svou práci tento šikovný muž nemá. Zákazníci, u kterých dělá, jsou s ním spokojení. Říká: „Nejezdím po sobě opravovat nějaké věci, a to už jsem postavil nějaký barák.“

Na co se nejvíce těšíte po dni plném práce?

,,Po dni plném práce se těším na to, že si odpočinu. Dám si pivečko a dobře se najím. Ale kdy už přiberu, sám nevím. Vidíte, mám pětapadesát kilo,“ ukazuje na svou hubenou postavu,“ směje se.