Z malé místnosti nahlížím do vedlejší oknem. Naskýtá se mi pohled na dva pětipatrové regály plné menších i větších načechraných zelených salátů, které se vyhřívají pod světly. Tak takhle vypadá farma budoucnosti. „Jsou to pěstební světla se speciálním spektrem vhodným pro růst listové zeleniny. Celý prostor je navíc klimatizovaný,“ popisuje Sýkora.

Vzduch proudí do místnosti velkými zelenými rukávci umístěnými podél zdí. „Má optimální vlhkost a teplotu, která je pro růst salátů kolem dvaceti stupňů. Vzduch je filtrovaný, takže by se tam neměly dostat žádné zárodky nemocí, nemluvě o škůdcích a hmyzu obecně. Jeho pohyb navíc vylepšují malé ventilátory umístěné v jednotlivých policích,“ ukazuje projektant.

Mezitím se mezi záplavu zeleně chystá jeho kolega. Vstup do farmy ukryté pod střechou však není jen tak. „Jakýkoliv vstup osob zvenku, představuje pro saláty riziko. Cílem je vyvarovat se tomu. Je důležité, aby byl člověk čistý. Nemůže tam vejít v civilním oblečení, musí ho nechat v šatně, osprchovat se a obléct si čisté vydezinfikované oblečení,“ popisuje nutnou rutinu specialistka marketingu Fosfy Viera Gáliková.

Po očistném procesu se zaměstnanec pouští do práce. Nejdříve vkládá semínka salátů do kamenné vaty, opodál přesazuje již vzrostlé rostliny do pěstebních misek naplněných živným roztokem.

Salátům dodávají ve vertikální farmě, první svého druhu v České republice, vše potřebné, a tak není zapotřebí žádných pesticidů či chemikálií. „V současnosti sklízíme až dvě stě salátů týdně. Dá se odhadovat, že v budoucnu to bude až deset tisíc i víc ročně,“ míní ředitel výzkumu a vývoje břeclavské firmy, která se specializuje zejména na chemickou výrobu, Dalibor Kuchař.