O úpadku firmy a konkurzu rozhodla samosoudkyně Krajského soudu v Brně Pavla Mozgová. Důvody vyhlášení konkurzu soud v usnesení neuvedl.

„Jsem pořád optimista a doufám, že se najde partner, který pomůže výrobu rozjet,“ věřil ještě v lednu vedoucí výroby Dalibor Laub z Moravské Nové Vsi.V té době firma sama podala návrh na insolvenční řízení a hledala strategického partnera, který by jí pomohl překlenout krizové období. To se ale nepodařilo.

Podle jednatele firmy Ladislava Rylicha měla Dendra problémy s konkurences­chopností už v loňském roce. Ceny vstupů byly totiž v České republice vyšší než v Rakousku a Německu. Letos se k tomu přidalo zdražení kulatiny a zdržení smlouvy na tendr, který vyhlásily Lesy České republiky.

Věřitelé Dendry Břeclav se mohou do konce března přihlásit se svými pohledávkami u Krajského soudu v Brně. Na jedenáctého dubna se potom chystá schůze věřitelů. Další kroky stanoví soudní řízení.

Dendra Břeclav působila na trhu od roku 1991. Provozovala pilu v Moravské Nové Vsi. V roce 2005 instalovala automatickou linku na výrobu paletových přířezů, která ročně zpracuje sto tisíc metrů krychlových kulatiny a vyprodukuje padesát tisíc metrů krychlových řeziva.