Motto: Je třeba si vyhrnout rukávy

Zručný muž dokáže vyrobit vše od miniaturních skříněk až po rozsáhlé kuchyně. Za dvanáct let, co se výrobě nábytku na míru věnuje, mu pod rukama prošly tuny materiálu a stovky hotových děl. Důvodem, proč jsem za panem Balbinderem přišel je, že chceme společně s Velkopopovickým Kozlem a čtenáři Deníku najít nejšikovnějšího fachmana břeclavského regionu, kterého pak Kozel odmění za poctivou práci a jeho řemeslný kumšt.

Balbindera nominoval do společné soutěže Deníku a Velkopopovického Kozla Jaroslav Zálešák z Břeclavi. Díky němu a za pomocí čtenářů se tak řemeslník může stát fachmanem břeclavského regionu. Pokud uspěje, získá za poctivou práci odměnu.

Tomáš Balbinder pracuje v rodinném domě, kde rovněž bydlí. V zaměstnání tak má výhodu, že když si chce odpočinout, může. Například zhotovení kuchyňské linky trvá šest týdnů, takže si práci rozvrhne podle svého. Odměnou po práci je zasloužený odpočinek

Pana Balbindera jsem se zeptal na tajemství jeho úspěchu. Prozraďte nám, co podle vás děláte lépe než ostatní a kvůli čemu se vaši zákazníci stále vracejí?

„Detailní komunikace se zákazníkem. Před lety jsem pracoval ve firmě, kde jsem v domácnostech instaloval už hotové kuchyňské linky. Jenže když nazakázce pracuje více lidí, je předávání informací a přání zákazníka složitější. Takhle dělám všechno sám, znám zákazníkovu rodinu a jejich potřeby.

Nestane se tak, že by hotový kus nábytku nepasoval na místo, kde bude stát,“ říká řemeslník.

Na co se nejvíce těšíte po dni plném práce?

„Vyloženě koníčky nemám. S prací na sebe jsem se zbavil stresu. Nestává se mi, že bych dlouho čekal na materiál a pak zakázku rychle honil na poslední chvíli. Tohle je problém velkých fabrik.“