Čilý stavební ruch bude u silnice z Břeclavi na Hodonín už zítra. „Stavba by měla začít v pátek. Potrvá do podzimu a nový obchod by se měl lidem představit v polovině listopadu,“ potvrdila mluvčí Tesca Jana Matoušková.

Do supermarketu tedy lidé z Břeclavi a okolí vyrazí už na vánoční nákupy. V budoucnu by v sousedství Tesca mělo vyrůst další obchodní centrum. „To je zatím jen ve fázi územního rozhodnutí,“ uvedla vedoucí břeclavského stavebního úřadu Alena Vlachová.

V první řadě začne investor s terénními úpravami, budováním přípojek a kanalizace. „Příjezd k supermarketu zajistí kruhový objezd,“ dodala Vlachová.
V nové prodejně má najít práci přibližně sto osmdesát lidí. „Pro všechny zájemce o zaměstnání otevřeme v polovině srpna v Břeclavi náborové středisko,“ řekla Matoušková. Tesco slibuje zaměstnanecké výhody i možnost profesního růstu.

„S personalisty Tesca jsme v kontaktu. Čekáme, až upřesní své požadavky na zaměstnance,“ sdělil Vlastimil Slezák z břeclavského úřadu práce.
Území vyčleněné pro supermarkety čekalo na využití více než deset let. Když se objevili investoři, ozvali se lidé z brněnského hnutí Nesehnutí. Na ploše, kde mají obchody stát, se podle nich nacházejí ohrožené druhy živočichů.

Ministerstvo životního prostředí ale potvrdilo výjimku z ochrany živočichů. Investor má za úkol, aby místo zabrané části rákosového mokřadu vybudoval na opačné straně nový biotop.