Vína z České republiky na prestižní soutěži, která se specializuje výhradně na růžová vína, brala i celou řadu stříbrných medailí.

Za zmínku stojí například úspěch vinařství Velkobílovická vína, které přivezlo do Paříže tři vína a všechna se mohou chlubit stříbrem. Konkrétně se jedná o Cabernet Sauvignon rosé, pozdní sběr 2012, Frankovku rosé, pozdní sběr 2011 a Zweigeltrebe rosé, pozdní sběr 2012.

„Mnozí naši vinaři se v posledních letech soustředí právě na růžová vína. Je to reakce na stále vyšší poptávku spotřebitelů. Za četnými úspěchy na mezinárodních soutěžích je nejen vysoká technologická úroveň zpracování hroznů, ale také perfektní geografická poloha České republiky," zmínil hlavní sommelier Národního vinařského centra ve Valticích Marek Babisz.

Soutěž Le Mondial du Rosé se konala v Paříži ve druhé polovině dubna. Termín je s ohledem na sezonu růžových vín, která jsou pro svou svěžest a lehkost letním pitím, už tradiční. Českou republiku zastupovalo letos patnáct vinařství s 34 růžovými víny.