O úspěch v soutěži usilovala pekařství z celé České republiky. „Ve velké konkurenci jsme získali jednak prestižní ocenění Řemeslný chléb vynikající kvality. A aby radosti nebylo málo, na stejnou poctu jsme dosáhli také s chlebem Pálava v kategorii Chléb bez hranic," informoval Jaroslav Pešák, který jedno ze dvou velkopavlovických pekařství založil a dlouhá léta vedl.

Nový provozovatel

Teď už je ale v Pekařství Pešák mnohé jinak. „Pekařství jsem začátkem letošního roku předal novému provozovateli. Společně jsme se dohodli, že prioritou pekařství bude i nadále udržení tradičního řemeslného provozu, v němž se bude vyrábět pečivo zavedeným způsobem dle dlouholetých receptur," odmítl zkušený pekařský mistr dramatické změny.

Jeho nástupcem se stal Petr Křivka. „Na dodržování receptur a postupu při výrobě dohlížíme společně. Zárukou kvality je rovněž tým dlouholetých spolehlivých pracovníků, kterým bych chtěl za jejich práci poděkovat. Je na ní vidět, že ji nedělají jen rukama, ale také srdcem a s úctou k řemeslu," ocenil Pešák.

On ani jeho nástupce se netají ambicí obhajovat získané trofeje, a proto pekařství počítá s dalšími účastmi v celorepublikových soutěží.