Dýňové pivo připravovali hlavně na Haloween, ale kvůli vánoční chuti a poměrně velkému počtu zbylých dýní se rozhodli s kolegou Adamem Jonášem udělat jednu várku také na Vánoce.

Dalším speciálem z dílny Frankies je čokoládový stout (svrchně kvašené tmavé pivo typu ale – pozn. redakce). Ten měli Břeclavané v nabídce už v minulém roce. „Je to irský stout s čokoládovým sladem. Loni měl velký úspěch," ohlížel se Přikryl. Obě piva jsou dvanáctistupňová.

Třeba Petr Osička z Velkých Bílovic by však ochutnal pouze jeden z nabízených vzorků. „Proč nezkusit čokoládové pivo, i když klasika je klasika. Dýňové ale určitě ne. Dýně není dobrá ani v polévce," má jasno pětačtyřicetiletý Velkobílovčan.

Vánoční speciály většinou mají oproti tradičním pivům 
i vyšší stupeň alkoholu. Třeba pivovar v Moravském Žižkově připravil pro konzumenty opět třináctistupňový Žižkovský vánoční speciál. „Jde o světlé nefiltrované pivo. Děláme ho každým rokem, letos tedy už počtvrté. Je to sezonní speciál, takže jde hlavně 
o zpestření nabídky," poznamenal jednatel žižkovského pivovaru Ondřej Šraga.

Nové věci? Zkoušet

Dokonce patnáctistupňové speciální tmavé pivo přichystali na předvánoční dobu v Zámeckém pivovaru Břeclav. „Ano, už měsíc je i v prodeji," potvrdil tamní sládek Dušan Táborský. Vánoční dědictví nabízejí zákazníkům už třetím rokem. Letos navíc s jednou novinkou. „Oproti loňsku dáváme toto pivo nově i do půllitrových patentních zálohovaných lahví. Samozřejmě je rovněž v sudech a ve dvoulitrových patentních lahvích," zmínil Táborský.

Stejně jako v loňském roce přichystal dva speciály i mikulovský pivovar Mamut. „V nabídce máme patnáctistupňový jantarový speciál Mastodont a svrchně kvašený šestnáctistupňový Little White Mammoth. Ten připravujeme pouze z amerického chmele," přiblížil majitel Libor Ilčík.

Poprvé přistoupil na vaření vánočního piva i teprve letos otevřený Hradní pivovar z Hustopečí. „Na Vánoce chystáme speciální světlou dvanáctku. Na Mikuláše jsme zase měli speciální třináctku. Po speciálech je všeobecně velká poptávka. Plánujeme s tím pokračovat i v příštím roce," netajila spolumajitelka a sládková hustopečského pivovaru Marcela Matochová.

Zvýšený předvánoční výběr pivních vzorků v poslední době zaregistroval i Roman Příborský z Ladné. Zahlédl jsem, že v restauracích se před Vánoci nabídka rozšíří o nějaký ten speciál – od mikulášského až po vánoční. Samozřejmě rád ochutnám. Ale vždy v malé míře, jelikož jsou většinou vícestupňové," řekl s úsměvem Příborský.

Ten se nebojí zaexperimentovat. „Nové věci by se měly zkoušet. Speciály z Břeclavska jsem zatím neviděl, ale jak k tomu dojde, určitě se nebudu bránit je ochutnat," neskrýval muž z Ladné.