Vedení města se zájemcem v současné době jedná. Podle místostarosty Petra Hasila se rada shoduje v tom, že chce podíl prodat. Důvod? „Firma podle našeho názoru nefunguje, jak by měla. Měla by mít jednoho jasného pána," řekl Hasil.

Zatímco v koalici má prodej zelenou, z opozice zní rozpaky. Bývalý starosta a nynější opoziční zastupitel Pavel Procházka, za jehož působení v čele radnice sklepy vznikly, považuje tehdejší vstup města do projektu za správný. „Budovali jsme to pro propagaci a reklamu všech vinařů ve Velkých Pavlovicích. Chtěl jsem, aby po nás ve městě něco zůstalo pro budoucnost. Jsem hrdý na to, že se nám to podařilo. Rozhodnutí bylo správné, i když mi to sem tam někdo vyčetl," sdělil Procházka, který je ve sklepech také předsedou představenstva.

Rozhodnutí zastupitelstva, které bude mít poslední slovo, hodlá respektovat. „Pokud vedení města nechce do areálu investovat a většina bude souhlasit s prodejem, nic proti tomu nemám," oznámil zastupitel.

Sklepy, které hostily řadu společenských událostí, jsou ve městě jedinečné. Tvrdí to alespoň tajemnice spolku Víno z Velkých Pavlovic Lucie Prokešová. „Měli jsme tam několik akcí a lidé byli velmi spokojení. Místo má jedinečnou atmosféru," uvedla Prokešová.

Ocenila především reprezentativnost. „Sklepy jsou výborné na pořádání menších akcí jako je beseda u cimbálu, právě setkání vinařů nebo degustace menšího rázu. Velké Pavlovice si postavením těchto sklepů určitě přilepšily," je přesvědčená Prokešová.

Ekonomická forma Lotrinského sklepů je podle Procházky ve stavu, kdy zajišťuje pokrytí provozních nákladů. Na zaplacení závazků už ale nezbývá, stejně jako na investice do dalšího rozvoje.

Procházka věří, že případní noví majitelé budou chtít i nadále spolupracovat s městem. „Nevidím zásadní problém v tom, že by tam nemohly být pořádané akce. Akorát to bude za jiných podmínek," doplnil.