„Moc si toho vážím, tentokrát ani ne tak profesně jako spíše lidsky. Je to ocenění práce celé naší rodiny. Vzpomněl jsem si, jak jsme před lety začínali vlastně z ničeho," ohlížel se Valihrach, kterého v Praze doprovázela jeho manželka.

Z poslanecké sněmovny si přivezl pamětní list a také skleněnou slánku vyrobenou podle návrhu akademického malíře Oldřicha Kulhánka. Společně s pytlíkem soli má symbolizovat, že drobní podnikatelé jsou nezbytnou solí ekonomiky.

„Váha ocenění je pro mě o to větší, že nám je předávala Miroslava Němcová. Považuji ji za slušnou političku a takových moc není," nechal se slyšet Valihrach, který se může pochlubit dvěma tituly Vinař roku a i řadou mezinárodních úspěchů svých vín.

Ocenění se udělovala teprve podruhé. Získali je drobní podnikatelé a malé rodinné firmy, které pečují o kvalitu a dobrou pověst poctivého českého řemesla i služeb.

„O drobných podnikatelích, kteří tvoří naprosto nepominutelný základ, bez kterého se žádná ekonomika světa nemůže v žádném případě hýbat, o těch se nemluví tolik," vyzvedla na setkání význam často opomíjených živnostníků Němcová.