Při svém cestování se dostal na ostrov Maui, kde ochutnal poprvé netradiční ananasové víno. „Tehdy jsem pochopil, proč lidstvo dělá víno z hroznů a z ničeho jiného," usmívá se Lacina.

Později narazil v Rakousku na několik vinařství, kde měli meruňkové víno, a rozhodl se, že to zkusí taky. „Pavlovická meruňka je ovoce s nejlepšími chuťovými vlastnostmi. Sice rychle podléhá zkáze, ale jinak je výborná na kořalku, džem nebo právě pro výrobu vína. Zároveň bych tím chtěl podpořit výsadbu této odrůdy na Velkopavlovicku," říká muž.

Kudy cesta nevede

S prvními pokusy o netradiční nápoj začal již loni. „Byla to spíš taková zajímavost. Měli jsme jen asi sto šedesát lahví, které byly hned pryč. Letos jsem se do toho pustil naplno," vypráví výrobce vína, které nazval marhulové.

Technologie postupu je stejná jako při výrobě bílého vína. „Vylisuje se meruňka 
a nechá se prokvasit. Ale problém je, že je u ní v porovnání s hroznem daleko menší výlisnost. Pracujete se surovinou, která má vyšší kyseliny a nižší cukry v porovnání s hroznem. Výroba je složitější," srovnává vinař.

Několikrát si podle svých slov připadal při práci jako Jára Cimrman. „Cimrman řekl, že musí zjistit, kudy cesta nevede. Já jsem také zjistil asi čtyřikrát, kudy cesta nevede. Je to taková průzkumnická práce," zmiňuje Velkopavlovičan, který z meruněk vyrobil i obdobu burčáku, takzvaný merčák.

Jako nejsilnější stránku marhulového vína vnímá chuť a příjemné aroma. „Není tam ani milimetr vody. Je to vylisovaná krásně oranžová šťáva, které dopřejete kvas. Díky té chuti působí na někoho, především na ženy, přímo jako afrodiziakum," směje se Lacina.