Tradice čepování zeleného piva v hospodách a provozovnách, kde nabízejí tento lahodný mok z pivovaru Starobrno, tak bude moci pokračovat i letos. Sládci v pivovaru navařili zelený speciál v celkovém objemu 4 520 hektolitrů, z toho 350 hektolitrů poputuje na Slovensko.

Složení bylinného výluhu je tajemnou recepturou

V pivovaru Starobrno přitom vaří zelené pivo již 18 let podle původní receptury.

„Základem je kvalitní voda, kvalitní chmel Žatecký poloraný červeňák a slad, který je odlišný od běžné vyráběných sladů pro naše piva. Do mladinové pánve přidáváme spolu s chmelem koncentrovaný bylinný výluh. Ten je naším výrobním tajemstvím,“ usmívá se ředitelka pivovaru Klára Konupčíková s poznámkou, že jedinou odtajněnou surovinou bylinného výluhu je kopřiva.

Právě bylinný výluh spolu s likérem, dalšími použitými surovinami a technologií dodává pivu krásně zelenou barvu.

Podle sládka a manažera kvality Jiřího Brňovjáka je k výrobě zeleného piva potřeba řádově několik litrů výluhu.

„Při vaření je důležité pohlídat čas kontaktu bylin s vroucí vodou, abychom dosáhli patřičné kvality a koncentrace,“ zdůrazňuje.

Typickou chuť a správný říz získává velikonoční speciál díky spodnímu kvašení po dobu osmi dnů a následnému dokvašení při teplotě kolem jednoho stupně Celsia. Ve finále se do piva přidává likér.

Nejslavnější speciál pivovaru Starobrno

Výrobní ředitel HEINEKENU Milan Schramm považuje starobrněnské zelené pivo za nejslavnější speciál v historii jejich pivovaru. Nasvědčuje tomu i fakt, že tradici vaření jejich velikonočního speciálu nepřerušila ani covidová pandemie.

Pivovar Starobrno na Starém Brně vloni oslavil 150 let od svého vzniku. Dnes jde o moderní pivovar, který zachovává tradiční výrobní postupy a používá ty nejlepší moravské a české suroviny.

Piva z pivovaru Starobrno získala za svou éru celou řadu ocenění. Za loňský rok lze například zmínit první místa na soutěžích Zlatá pivní pečeť a České pivo, na nichž bodoval pivovar v kategorii světlých ležáků pivem Starobrno Medium. Na Pivexu loni sklidil medailovou pozici extra hořký starobrněnský ležák Bitr.

Zájemci o zelené pivo najdou aktualizovaný seznam provozoven, kde se velikonoční speciál bude čepovat, na stránkách www.zelenepivo.cz