„Požárem bylo zasaženo přízemí samostatně stojícího rodinného domu. Jeho obyvatelé už byli venku," uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Oheň vznikl od plynového topidla a kvůli dřevěnému obložení se rychle šířil dále. Nakonec zničil několik místností. „Sedmasedmdesá­tiletý pán bydlící v přízemí se včas probudil a pokusil se oheň uhasit. To se mu již nepodařilo, a proto upozornil na nebezpečí syna z prvního patra domu. Ten ještě stihl vyjít ven, než oheň zachvátil schodiště a společně pomocí žebříku zachránili zbylé obyvatele domu z prvního patra," sdělil Mikoška.

Teprve poté se důchodce svěřil, že je zraněný. Velitel zásahu mu proto přivolal lékařskou pomoc. Další hasiči přijeli s termokamerou, aby vyloučil skrytá ohniska.

Jejich zásah skončil před šestou hodinou ranní. „Odvětrali jsme dům pomocí přetlakové ventilace a po likvidaci posledních ohnisek požáru se jednotky postupně vracely na své základny. Místní jednotka dobrovolných hasičů zůstala na pokyn velitele zásahu na místě požáru do sedmi hodin a prováděla dohled nad požářištěm," dodal mluvčí.

Podle vyšetřovatele hasičů se škoda dostala na půl milionu korun.