Přijít mohou zájemci na den otevřených dveří třeba na stanici na brněnské přehradě. „Lidé se mohou podívat do zázemí hasičů, prohlédnout si zásahovou techniku a výzbroj nebo nahlédnout do míst, která jsou běžně nepřístupná,“ nastínil mluvčí krajských hasičů Jaroslav Mikoška.

Bohatý program pro děti i rodiče chystají v sobotu v židlochovické požární stanici. „Pro návštěvníky máme připravenou vystavenou techniku a komentované prohlídky zrekonstruované stanice. Pro děti chystáme osm stanovišť s různými zaměřeními, aby poznaly práci hasičů. Chybět nebude ani překážková dráha. Rodiče se zase dozví, jak se správně na dálnici tvoří záchranné uličky,“ nastínil vedoucí stanice Antonín Bastl.

Na den otevřených dveří mohou lidé v sobotu přijít i do pohořelické, pozořické nebo tišnovské stanice a dalších. V neděli bude otevřená už jen boskovická stanice na Blanensku.

Na víkendové akce se těší třeba dobrovolná hasička Adéla Šnajdrová z Brna. „Hasičská zbrojnice se neotvírá každý den, proto by se měl jít podle mě každý podívat. Je to jedinečná příležitost vidět vybavení a zákoutí, kam běžně nemá veřejnost přístup. Hasiči dělají práci, kterou jen tak někdo dělat nemůže, a mají proto můj obdiv. Já na akci navíc mohu srovnat zbrojnici profesionálů s tou, kterou máme my,“ okomentovala.