Při snaze uhasit plameny ještě před příjezdem hasičů se zranil majitel nemovitosti. „Pokoušel se požár hasit zahradní hadicí. Při tom se popálil na noze," informoval mluvčí. Hasiči, kteří vnikli do hořícího domu násilím, vyvedli zraněného muže ze dvora a předali ho záchranné službě. Záchranáři poté muže i s manželkou převezli do nemocnice.

V Morkůvkách shořel rodinný dům, majitel se popálil na noze.

Hasiči dostali oznámení o požáru kolem páté hodiny ranní. Před šestou hodinou dostali situaci pod kontrolu, za další dvě hodiny požár zlikvidovali. „V době příjezdu jednotek byla celá střecha v plamenech. Hasiči nasadili čtyři vodní proudy," sdělil Jirouš.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Břeclavi a Hustopečí, ruce k dílu přiložili také dobrovolníci z Morkůvek, Brumovic a Klobouk u Brna. Protože už z prvních informací bylo jasné, že hoří střecha domu, do Morkůvek okamžitě vyrazil i automobilový žebřík z břeclavské stanice.

Příčina požáru zatím není známá. „Škoda se prozatím odhaduje na sto tisíc korun. Vše se ale ještě může změnit, protože vyšetřování bude pokračovat minimálně do pondělí," doplnil mluvčí hasičů.

V Morkůvkách shořel rodinný dům, majitel se popálil na noze.