Událost zastavila provoz na železniční trati mezi Zaječím a Břeclaví. „Provoz jsme obnovili asi po pětačtyřiceti minutách, v půl druhé odpoledne,“ informoval Illiaš.

V Břeclavi musel kvůli požáru zastavit například mezinárodní vlak mířící z Budapešti do Prahy. „Jela jsem ze slovenských Kútů do Brna. V Břeclavi nás odstavili asi na půl hodiny. Původně nás ale hlášením ve vlaku připravovali na hodinové zpoždění. Nevím, co se v Podivíně přesně dělo, ale když jsme tudy projížděli, viděla jsem už jen hasičské auto u tamního nádraží," hlásila redaktorka Deníku Eliška Gáfriková, která vlakem cestovala.

Podle krajského mluvčího Jaroslava Mikošky hasiči nejprve likvidovali požár plynovými přístroji. „Potom hasiči ze Správy železniční a dopravní cesty vyzkratovali trakční vedení, takže jsme mohli začít hasit vodou. Zasahovali jsme v dýchací technice,“ sdělil Mikoška.

Požár zlikvidovali asi ve čtvrt na dvě. Obešel se bez zranění. „Podle prvotních informací to vypadá, že bude beze škody,“ dodal Mikoška.