„Podle všeho začal požár opravdu v šicí dílně, nebo lépe řečeno kompletační přípravně,“ sdělil při šetření na místě hasičský vyšetřovatel příčin požárů Svatopluk Pěček. Přivolaný policejní expert na elektriku procházel spáleniště a odebíral vzorky. Práci bránil značná devastace objektu.

Podle Pěčka může trvat i čtrnáct dnů, než odborníci určí, proč začalo hořet. „Jedna věc je ohledání a druhá zkoumání vzorků a zpracování protokolu. Není to jako v televizi,“ poukázal vyšetřovatel.

Požár zachvátil starou nepojištěnou budovu, která patří Slováckému tenisovému klubu, ve středu kolem půl desáté ráno. S plameny bojovalo devět hasičských jednotek. Přes jejich úsilí už nebylo možné stavbu zachránit. Podnikateli, v jehož pronajatých prostorách zřejmě požár vnikl, shořelo veškeré vybavení šicí dílny s oblečením. Přivolaným hasičům se podařilo alespoň zachránit přívěsný vozík a některé vybavení pro tenisové kurty z přední části budovy, než se oheň rozšířil i tam. Spoustu věcí ale pohltily plameny.

Z budovy zbylo torzo se třemi obvodovými stěnami. Propadla se střecha a podstatná část zbývající stěny, kterou museli hasiči během požáru postupně likvidovat. Na majiteli záleží, zda nechá torzo objektu srovnat se zemí. Protože stará budova nemá prakticky žádnou hodnotu, je toto řešení pravděpodobné. „Až se vystěhují všechny věci, všichni nájemci si vezmou, co se ještě dá, dojde zřejmě k jejímu stržení,“ uvedl Pěček.