deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

V Hongkongu byli zadrženi čtyři lidé: Drží je za výtržné chování na veřejném místě a činy s pobuřujícím úmyslem, tvrdí tamní policie.
Erdogan nadále prezidentem: Turecký prezident vyzval Turky, aby odložili své neshody a soustředili se na budoucnost.
Tkadlčík uthl armádní letoun CASA C-295: Strongman na vojenském letišti v Praze táhl dvacetitunové letadlo hned dvakrát. Poprvé necelých 10 metrů, podruhé 20.
Nejhorší havárie za celé století: Premiér Módí prohlásil, že lidé, kteří mohou za smrtelnou železniční nehodu na východě Indie, budou tvrdě potrestáni.
Požár skládky s nebezpečným odpadem: Hasiči v Hradčanech aplikují pěnu, abych požár dostali pod kontrolu a snížili vývin kouře a zplodin hoření.
Smrtící nehoda na Jíčínsku: Řidič na silnici č. 35 mezi obcemi Konecchlumí a Úlibice vyjel mimo cestu a vrazil do stromu. I se spolujezdcem zemřel.
Pokus o vraždu v Plzni: Krajští kriminalisté vyšetřují útok v jednom z bytů v ulici Táborská. Útočník včera bodl muže do břicha.
Požár skládky s nebezpečným odpadem: Zásah komplikuje silný vítr. V akci je chemická laboratoř, která měří koncentrace zplodin v ovzduší.
Jednonohý zločinecký boss jde na 11 let za mříže: Pět let utíkal Brit Richard Wakeling spravedlnosti. Byl na seznamu nejhledanějších osob Národního kriminálního úřadu.
Riziko z oceánů plné bakterií: Floridské pláže zaplavují chuchvalce ze zhruba 8000 kilometrů široké chaluhové masy, která pluje Atlantským oceánem.
Napětí mezi Německem a Čínou: Německý ministr obrany Pistorius vyzval Čínu, aby přestala verbovat německé vojenské expiloty pro výcvik vlastních sil.
Úspěšná záchrana velryby: Po náročné osmihodinové záchranné misi se konečně podařilo osvobodit keporkaka, který uvízl ve vodách jižně od Sydney.
Protesty proti dostihům se vymkly kontrole: Policie anglickém hrabství Surrey zatkla 19 demonstrantů za práva zvířat. Chtěli narušit Epsom Derby.
Kokain v přepravkách na banány: Řecká policie našla ve dvou kontejnerech s banány desítky balíčků drogy v hodnotě 3,2 milionu eur.
Protivládní protesty v Senegalu: Počet mrtvých po násilných demonstracích stoupl na 15, uvedla policie.
Itálie zadržela dvě lodě na 20 dní: Záchranná plavidla nevládních organizací Sea-Eye 4 a Mare*Go porušily nový zákon o záchraně migrantů.
Válka na Ukrajině: Milice při květnovém vpádu do ruské Belgorodské oblasti použily mimo jiné české pušky BREN.
Válka na Ukrajině: Ostřelování v ruské Belgorodské oblasti u hranic s Ukrajinou si dnes vyžádalo další dva životy, řekl gubernátor Gladkov.
Peterková se chce obrátit na prezidenta: Dezinformátorka vyzvala k zahájení kárného řízení se soudkyní a advokátem z jejího trestního procesu.
Papež František navštíví Mongolsko: Cestu do strategicky významné země kvůli hranicím s Čínou a s méně než 1500 katolíky uskuteční od 31. srpna do 4. září.
Nejhorší havárie za celé století: Pátrací a záchranné operace na místě železničního neštěstí v Indii skončily.
Letecká nehoda na letišti Strakonice: Pilot Cessny odpoledne havaroval na konci přistávací plochy kvůli silnému větru. Pilot i jeden cestující jsou v pořádku.
V Tišicích hořely vraky autobusů: Sedm vraků v areálu kovošrotu uhasili během chvíle profesionální hasiči z Mělníka, Mladé Boleslavi a Neratovic. Hořící skládka nebezpečného odpadu: Obyvatelé obcí Čechy, Beňov, Domaželice a Prusy na Přerovsku by neměli větrat, doporučují hasiči.
Válka na Ukrajině: Bezpečnostní služba SBU zatkla chersonského úředníka pro podezření ze spolupráce s ruskými okupačními silami.