deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

FOTO A VIDEO: Podívejte se, jak probíhal včerejší tradiční středověký food festival v zámeckém resortu v Dětenicích.
Fondy nevydělávají: Většina podílových fondů letos stále prodělává, akciové ztratily až 9,6 procenta. Výjimkou jsou komodity a nemovistosti.
Povodně u protinožců: Více než 85 000 lidí v australském státě Nový Jižní Wales již kvůli nim bylo vyzváno k evakuaci nebo jim evakuace hrozí.
Důsledky divoké vody na Opavsku: Ničivé červencové povodně před čtvrt stoletím přinesly kromě vody i rabování, překupníky či záhadnou smrt seniorky.
Tři dny v zápřahu, pak nás zvali v hospodě: Přečtěte si, jak na obrovské povodně v roce 1997 vzpomínají dobrovolní hasiši z Frýdku, kteří tou dobou byli v oslabení.
Připomeňme si legendu: Před 105 lety, dne 6. července 1917, dobyli muži britského důstojníka Lawrence rudomořský přístav Akaba.
Významnost karlovarského festivalu: Ta spočívá i v tom, že se tu prezentují 2 filmy spadající do Nové intimity, která se snaží s divákem o upřímný rozhovor.
Nejvyšší stupeň poplachu stále trvá: V Kralupech nad Vltavou na Mělnicku hasiči pokračovali v likvidaci rozsáhlého požáru v areálu kovošrotu celou noc.
Kam na tradiční české jídlo: Českou kuchyni nabízí i nejstarší restaurace na Frýdecko-místecku, a to Harcovna u Fucimanů ve Frýdlantu nad Ostravicí.
Tip na výlet: Lidé mohou nyní navštívit rodinnou levandulovou zahradu Anette v Klapém na Litoměřicku. Právě je v plném květu.
Udělej si sám: Adéla, Martina a Pavla nemohly najít vzdělávací pomůcky pro své děti. Založily proto vlastní nakladatelství Poketo.
Neštěstí v pohoří Ortles: V italských Alpách zemřel další člověk, podle APA jde možná o českého občana. Italská média národnost neuvádějí.
Lavorovova výzva světu: Svět se vyvíjí komplikovaným způsobem, a všechny země by se proto měly snažit chránit mezinárodní právo, prohlásil.
Fiala k Evropskému parlamentu: Rusko vyvolává uprchlickou vlnu a potravinovou krizi. Hlavním úkolem EU je čelit současným krizím jednotně, řekl.
Zlí pánové tenisu: Ne vždy je tenis sport těch největších gentlemanů. Podívejte se na příklady rebelů, na které se toto rčení nevztahuje.
Hrozí mu doživotí: Mladý muž podezřelý ze střelby do průvodu na Den nezávislosti v americkém městě Highland Park byl obviněn ze 7 vražd.
Povodeň 1997 den po dni: Připomeňte si tragickou povodeň, která sužovala Moravu a Slezsko. Byla to ta nejničivější povodeň za posledních sto let.
Čtvrtá dávka: Vakcinologové doporučují čtvrté očkování proti covidu lidem nad 60 let nebo pro osoby od 12 let s oslabenou imunitou.
Sibiřské tundře hrozí zánik: Pokud se výrazně nesníží emise skleníkových plynů, mohla by podle vědců do roku 2500 zcela zmizet z povrchu země.
Mimoni 2: Padouch přichází: Některá americká kina zakázala kvůli TikTok trendu vstup v oblecích. Lidé se v něm oblékají jako "džentlemimoni".
Jsou viditelné pouhýma očima: V brzkých ranních hodinách lidé na červencové obloze spatří 4 planety zároveň - Venuši, Mars, Jupiter a Saturn.
Historie letních táborů: Ta se táhne až do roku 1912 k zakladateli organizace Junáka. Přečtěte si, jak takové tábory probíhaly tehdy.
Příčiny sociálních propastí: Podle nového ministra školství mohou ležet ve víceletých gymnáziích. Chce to přezkoumat, ředitelé s ním nesouhlasí.
Covid ve světě: Čína znovu začíná dávat do karantény desítky milionů lidí kvůli novým případům koronaviru.
Na schůzku nejsou podmínky: Americký šéf diplomacie Blinken na jednání skupiny G20 neplánuje bilaterální schůzku se svým ruským protějškem Lavrovem.