Struktura vlasů

Jemné a splývavé vlasy mívají lidé s klidnější osobností, a energií obrácenou do sebe. Rovné a jakoby bez pohybu mívají lidé s přísnými osobnostními rysy a sklonem věci kontrolovat.  Marně se neříká, že rovné vlasy vás udělají tvrdší. Přístup k životu o vás prozradí i to, když převážnou většinu dne nosíte vlasy upnuté do hladkého pevného culíku – máte potřebu kontroly a věci (a někdy i lidé) vás nesmí obtěžovat. Vše musí jít hladce a pokud možno svižně. Spontánnost není přítomná.

Studio Jana Burdová v Teplicích
Víte, jak v létě správně chránit své vlasy?

Naopak kudrnaté vlasy mívají lidé veselí, s energií směrovanou ven, také lidé přemýšliví, napojení na vyšší princip. Ti, co je nosí a nežehlí si je, jsou více v souladu sami se sebou. Váží si svobody vlastní a dávají ji druhým. Bývají tvořiví a otevřenější než lidé s rovnými vlasy.

Vlnitá struktura vlasů je příjemně měkká a často takoví bývají i lidé, kteří mají vlnité vlasy od přírody. Umí se přizpůsobit bez pocitu tlaku.

Podle toho, jak moc své vlasy přetváříte, můžete zjistit, nakolik jste nebo ne v souladu sami se sebou a s okolním světem. Vadí vám, že se pravá strana otáčí jinam než levá, vnímáte potřebu symetrie ve vlasech? Možná máte i životě často pocit, že věci nejdou tak jak by měly, lidé se nechovají tak, jak by měli, a nenahlížejí na situace jako vy – tedy správně.

Barva vlasů

Vzpomeňte na pohádky – světlovlasé bytosti ženského pohlaví byly spojovány s dobrými silami a energiemi a tmavé naopak s magií, temnotou a často se zlými úmysly. Zrzky byly trochu stranou, je jich málo a můžeme je vnímat jako individualistky více méně v pohodě, ale schopné jít za svým, ať se děje cokoliv.

Heřmánek běžně roste jako plevel na polích.
Po heřmánku budou vaše vlasy nejen vonět, ale také zářit

Podobně nás vnímá okolí dodnes, i když v mnohem jemnější úrovni. Pravda je, že zejména muži vnímají světlovlasé ženy více ochranitelsky. Je možné tento dojem vyvolat i změnou přirozené tmavší barvy na blond. Jen pozor na to, že rozpor mezi tím, jaké jsme uvnitř a jaký se snažíme udělat dojem navenek, stojí ohromné množství energie, kterou bychom mohly využít jinak.

Styl vlasů

Vlasy můžeme vnímat i podle archetypu, jako je holčička-panenka, sexy vamp, rebel-pank, androgin-kluk, žena-učitelka, ezo-divoška.  I to o nás prozrazuje, jaká je naše osobnost. Každý je ale originál a proto hodně záleží na tom, jak máme v sobě archetypy namíchané, byť jeden bývá dominantní a převyšuje ostatní.

Předplaťte si Deník.cz a získejte zdarma e-knihu plnou ovocných receptů. Více na: denik.cz/predplatne.