Struktura vlasů

Jemné a splývavé vlasy mívají lidé s klidnější osobností, a energií obrácenou do sebe. Rovné a jakoby bez pohybu mívají lidé s přísnými osobnostními rysy a sklonem věci kontrolovat.  Marně se neříká, že rovné vlasy vás udělají tvrdší. Přístup k životu o vás prozradí i to, když převážnou většinu dne nosíte vlasy upnuté do hladkého pevného culíku – máte potřebu kontroly a věci (a někdy i lidé) vás nesmí obtěžovat. Vše musí jít hladce a pokud možno svižně. Spontánnost není přítomná.

Naopak kudrnaté vlasy mívají lidé veselí, s energií směrovanou ven, také lidé přemýšliví, napojení na vyšší princip. Ti, co je nosí a nežehlí si je, jsou více v souladu sami se sebou. Váží si svobody vlastní a dávají ji druhým. Bývají tvořiví a otevřenější než lidé s rovnými vlasy.

Vlnitá struktura vlasů je příjemně měkká a často takoví bývají i lidé, kteří mají vlnité vlasy od přírody. Umí se přizpůsobit bez pocitu tlaku.

Podle toho, jak moc své vlasy přetváříte, můžete zjistit, nakolik jste nebo ne v souladu sami se sebou a s okolním světem. Vadí vám, že se pravá strana otáčí jinam než levá, vnímáte potřebu symetrie ve vlasech? Možná máte i životě často pocit, že věci nejdou tak jak by měly, lidé se nechovají tak, jak by měli, a nenahlížejí na situace jako vy – tedy správně.

Barva vlasů

Vzpomeňte na pohádky – světlovlasé bytosti ženského pohlaví byly spojovány s dobrými silami a energiemi a tmavé naopak s magií, temnotou a často se zlými úmysly. Zrzky byly trochu stranou, je jich málo a můžeme je vnímat jako individualistky více méně v pohodě, ale schopné jít za svým, ať se děje cokoliv.

Podobně nás vnímá okolí dodnes, i když v mnohem jemnější úrovni. Pravda je, že zejména muži vnímají světlovlasé ženy více ochranitelsky. Je možné tento dojem vyvolat i změnou přirozené tmavší barvy na blond. Jen pozor na to, že rozpor mezi tím, jaké jsme uvnitř a jaký se snažíme udělat dojem navenek, stojí ohromné množství energie, kterou bychom mohly využít jinak.

Styl vlasů

Vlasy můžeme vnímat i podle archetypu, jako je holčička-panenka, sexy vamp, rebel-pank, androgin-kluk, žena-učitelka, ezo-divoška.  I to o nás prozrazuje, jaká je naše osobnost. Každý je ale originál a proto hodně záleží na tom, jak máme v sobě archetypy namíchané, byť jeden bývá dominantní a převyšuje ostatní.

Předplaťte si Deník.cz a získejte zdarma e-knihu plnou ovocných receptů. Více na: denik.cz/predplatne.