Po jejím přivolání nám bylo vysvětleno, že to proto, že neparkují na zpoplatněném parkovišti někde ve městě. Namítal jsem, že přijeli ke mně na návštěvu, nikoliv nakupovat nebo návštěvu města. Bylo mi však sděleno, že bohužel…

Zkuste si spočítat, kolik by mou návštěvu stál tento týdenní pobyt a parkování někde ve městě. A to nemluvím o tom, že by o auto tímto způsobem mohli lehce i přijít. A proč? Vždyť nic neudělali a byli jen na návštěvě. To proto, že tak rozhodlo několik zřejmě slabomyslných lidí, kteří myslí jen na sebe a nevidí si na špičku nosu. Před svými domy určitě zpoplatněné parkoviště nemají.

Tito lidé jednají bez účasti lidí, jichž se to týká ve všech věcech a i v případě zřízení parkoviště za našimi činžáky se tak stalo zřejmě bez správního řízení o změně územního plánu, neboť nikdo nic nevěděl. Zdůvodnili to starostí o nás, aby nám tam neparkovali cizí motoristé. Původní cenu dvě stě korun však nyní zvedli na čtyři sta korun, a to zřejmě opět starostí o nás, místní obyvatele. Nyní tam parkují lidé z širokého okolí a to městu vůbec nevadí. Je tedy pravda to, že jim šlo o nás? A že se tak stalo bez nás? Co je nám po tom, my máme držet ústa a platit, aby se oni měli dobře.

Tento názor se mi však osobně nelíbí a vyzývám tímto všechny občany, kterým se podobné praktiky zástupců města nelíbí, k projevům občanské neposlušnosti. Začneme tím, že se přestaneme chovat jak ovce, dáme se dohromady a přestaneme respektovat některá hloupá nařízení města, která jdou proti občanům. A nebudeme dále rovněž volit lidi podobného nebo stejného typu, kteří, jak je vidět, se již na městském úřadu zabydleli a míří ještě výš. Od toho nás však chraň bůh a všichni svatí, pokud nechceme dopadnout ještě hůře.

RADOMÍR FIKR. Autorova adresa je v redakci