Léto u rybníka v Dobrém Poli mohlo být téměř ukázkové. Děti by řádily ve vodě a rodiče popíjeli vychlazené nápoje ve stínu vzrostlých topolů. Romantickou představu ale zhatily pily. Lesníci v domění, že stromy u místního rybníka patří jim, pětapadesát letitých velikánů pokáceli.
Dodnes se se zástupci obce nedohodli, jak chybu napraví. „Už o tom ani nechci mluvit. Nabídli jsme starostovi Dobrého pole řešení, které odmítl. Předal jsem věc právnímu oddělení,“ sdělil ředitel Lesního závodu Židlochovice Tomáš Blaha.

Řešením podle něj mělo být to, že pořezané dřevo Dobropolští prodají a lesníci jim kolem rybníka na vlastní náklady na podzim vysázejí stromy nové.
Starosta ale tuto nabídku na řešení situace zamítl. Ne proto, že by s ní byl nespokojený, ale proto, že by podle něj o dalším postupu měli rozhodnout všichni zastupitelé obce. „Na čtvrtek šestadvacátého července jsme zástupce Lesů pozvali na zasedání zastupitelstva. Tam se můžeme o rozuzlení problému bavit. Věřím, že už padne konečné rozhodnutí,“ uvedl starosta Dobrého Pole Bohumil Ott.
Na zasedání zastupitelstva čeká také Blaha. „Snad najdeme společné řešení,“ doufá.
Zatím podle Otta lesníci alespoň mýtinu vyčistili a stromy složili na jedno místo.

Starosta přiznal, že kolem vykácených stromů jsou velké emoce, protože z rybníka chtěli mít místní rekreační zónu. „Vysbírávali jsme odpadky a chystali se na umístění laviček. Co se stalo, je opravdu hrozné,“ stěžoval si bezprostředně poté, co topoly padly, stolař Josef Bursík.
Rybník se Dobropolským podařilo získat po dlouhých soudních tahanicích, a tak si ho považují. Vyčistili ho, napustili a zarybnili. Pořádali brigády mezi dětmi i dospělými. Topoly byly jediným pořádným porostem. „Vesnice leží mezi poli,“ dodal starosta…

Více v Břeclavském Deníku v sobotu 14. července