Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Čtenářka radí koupit automaty

SOBOTA - 17. listopadu

17.11.2007
SDÍLEJ:

.Foto: Deník

Na článek z minulého čísla „Břeclav trápí hazard“, zareagavala čtenářka M. Holcová z Bavor. V příspěvku píše:

Radní mají zjištěno, že peníze na živobytí občané propijí, prokouří a prohrají v automatech. Chtějí zavést poukazy na potraviny a další vybrané zboží pro všechny. Již teď si ale tito sociálně slabí občané nechávají proplácet poukázky v hodnotě 1 ks á 50,- Kč za 45,- Kč. A jste tam, kde jste byli …

Často jezdím vlakem do Břeclavi. Na nádraží si všímám skupinky občanů, jak na automatech hrají, a to i ženy. Co kdyby se radní rozhodli některé automaty koupit? Peníze z dávek, které do nich sociálně slabí občané nahází, pak vyzvednou a za měsíc jim je zase vydají. Může–li někde obec vlastit pilu, tak otevřete hernu. Hlavně mi nepište, že to nejde.

 

 

Břeclav trápí hazard

Břeclav se stává městem nočních barů a heren. Některým obyvatelům se to nelíbí. Radní chystají vyhlášku, která má noční hazard omezit.

Všichni víme, že závislost na alkoholu a automatech ničí jak jejich uživatele, tak i jejich rodiny. Proč je ve městě stále víc heren a barů? Takovou otázku položila v nedávném on–line rozhovoru Deníku starostovi města Dymo Piškulovi obyvatelka Břeclavi Zdeňka Jandásková. Není jediná, koho tento problém pálí.

Z boomu heren, kterých je dnes v Břeclavi bezmála dvacet, není nadšená ani Jana Floriánová. Nejen ji by zajímalo, co na vzrůstající počet podniků sázejících na hazard, které obsadily zejména střed města, říkají zástupci radnice. „Líbí se jim snad kýčovitá image Břeclavi. Chtějí sem turisty přilákat na nevídanou atrakci neboli jihomoravské Las Vegas?“ ptá se Floriánová.

Tajemník břeclavské radnice Dalibor Neděla vše vidí v trochu jiném světle. „Město nikomu nemůže diktovat jeho podnikatelský záměr. Otevření herny je obchod jako kterýkoli jiný. Navíc žádnou oficiální stížnost jsme zatím nedostali,“ argumentoval Neděla.

Také starosta města Dymo Piškula si myslí, že by se samospráva neměla příliš míchat do tržní ekonomiky. „Uznávám, že umístění některých heren ve městě není zrovna šťastné. I proto chystáme vyhlášku, která by vše měla upravit. Na druhou stranu bychom se razantnějším zásahem vzdali možná až milionových příjmů,“ přiblížil svůj postoj Piškula.

Zástupce břeclavského policejního ředitele Vladimír Kučera v narůstajícím počtu heren větší potíže nevidí. „Je to spíš společenský problém než problém nárůstu kriminality,“ vyjádřil se Kučera. „Je ale pravda, že občas do takových podniků zajdou i mladiství, kterým hrozí propadnutí gamblerství,“ připustil.
„I když heren přibylo, v úbytku lidí se to nijak neprojevuje,“ všimla si servírka jedné břeclavské herny Magdalena Lamačová. „Stálých zákazníků k nám chodí pořád dost,“ popřela názor, že by počet břeclavských heren už překročil únosnou hranici.
Tajemník břeclavské radnice vidí spásu v chystané novele loterijního zákona. „Ta nám umožní regulovat všechny typy tohoto průmyslu,“ připojil se Neděla k názoru starosty, že město bude muset provoz heren zřejmě upravit vyhláškou. Zuzana Banasíková


17.11.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Venuše z Pavlova.

V Archeoparku Pavlov vystaví originální venuši. Sošku starou téměř 30 tisíc let

Lídryně Starostů a nezávislých Jana Krutáková.

VOLEBNÍ ONLINE: Ptejte se lídryně Starostů a nezávislých Jany Krutákové

Turisty přiláká na Znojemsko nová společnost. Nyní čeká na krajský certifikát

Jižní Morava – Lákat turisty na Znojemsko, aby v kraji mezi vranovským zámkem, Národním parkem Podyjí a šatovskými sklípky strávili třeba týden. To je úkol nové destinační společnosti. První nedávno získala krajskou certifikaci na Hodonínsku. Na Břeclavsku trvá pat mezi Lednicí a Mikulovem.

VOLEBNÍ ONLINE: Ptejte se lídra Strany zelených Michala Berga

Jižní Morava /VOLEBNÍ ONLINE ROZHOVOR/ - Michal Berg je lídrem jihomoravské kandidátky Strany zelených pro volby do poslanecké sněmovny. Ve středu od 10 do 11 hodin odpoví na dotazy čtenářů na www.brnenskydenik.cz.

Střelci samotáři přitahují osobní obranu, pro svůj tým jsou droga

Jižní Morava – Když vypadnou ze sestavy, rapidně se snižuje šance na bodový zisk. Neexistuje totiž nikdo, kdo by je zastoupil, pro tým jsou jako droga. Existují fotbalisté, kteří jsou schopní dlouhodobě střílet víc než polovinu branek mužstva. Pokud vezmeme útočníky s aspoň sedmi góly, jsou tací hráči v jihomoravských krajských soutěžích tři – Milan Klimeš ze Slatiny, Štefan Czucz ze Šatova a Michal Smetana z Tuřan.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení