Ohledně fobií naší sousedky, která bydlí v polyfunkčním domě vzdáleném od víceúčelového sálu vzdušnou čarou asi dvacet metrů, nebylo uvedeno, že již dvakrát byla měřena hladina hluku. A vždy prokazatelně s dostatečnou rezervou pod limity stanovenými zákonem.

Riziko pohybu opilců po veřejných plochách je tu vždy, a navíc žijeme ve Valticích – městě vína. Ale oproti vinným sklípkům zde bude zajištěna bezpečnostní služba, která bude dohlížet na neporušování nočního klidu návštěvníky sálu.

Dále pak k jistotě paní Kašníkové, kdo jí způsobil škody, můžeme dodat pouze, že zvažujeme trestní oznámení. To jsme ale již uvedli asi před měsícem na policii. Svými nesmyslnými udáními nás utvrzuje o svém předpojatém a šikanózním jednání. V každém případě je sousedství s typem takového člověka velice ponaučující.

Nejvíce nás ale s majitelem Kinopolis Center Christem Barbakasem mrzí, že článek je psán opět ve smyslu nebohé sousedky a bezohledných podnikatelů. My jen chceme docílit jednoznačného vyjádření Krajského úřadu v Brně, jelikož s naším podnikatelským záměrem jsme se netajili a město nám v roce 2003 celou budovu za účelem vybudování Centra Zábavy prodalo.

Mimo jiné je toto využití budovy v souladu s územním plánem města Valtice. Pouze nesneseme další „udělejte ještě tohle a tamto a už to povolíme.“ Takovýto alibismus by si po čtyřech letech mohli státní úředníci odpustit.

Michala Babičová

 

Sousedka má strach z hluku a opilců

Majitelé valtického kinosálu v něm zřídili diskotéku. Její spuštění ovšem už několik let blokuje žena ze sousedství

Už téměř čtyři roky se táhne spor dvou sousedů na Mikulovské ulici ve Valticích. Michala Babičová se svým řeckým druhem koupila v roce 2004 zchátralou budovu bývalého kina. V přední části si zařídili kavárnu, dále pak počítali s víceúčelovým sálem. Mimo jiné by sloužil také jako diskotéka. Kvůli sporům se sousedkou se jim ji ale dodnes nepodařilo otevřít.

„Sál je hotový už asi rok. Mohou se v něm konat divadla, kina, akce pro děti, diskotéky i taneční. Žádné takové zařízení totiž ve Valticích není,“ začala své líčení Michala Babičová. „Dostali jsme stavební povolení, kvůli kterému se naše sousedka Jiřina Kašníková odvolala. Krajský úřad nám řekl, co máme doplnit, tak jsme začali. Všude bylo plno haraburdí, myši, všechno jsme vyvezli. V sále jsme pak během dvou let postavili bary ze sádrokartonu, některé zděné,“ pokračovala Babičová.

Tím, že se Jiřina Kašníková odvolala, stavební povolení nenabylo právní moci. A tak se odvolala znovu s tím, že Michala Babičová s druhem v sále staví, aniž by měla povolení.
„Přijel sem pan Jan Ronek ze stavebního odboru krajského úřadu, podíval se na to a dal nám za stavbu pokutu. Uhradili jsme ji, přestože všechno kromě tří barů bylo v sále původní,“ řekla.

Kvůli stížnostem sousedky musela Babičová pořídit nejen vyjádření hygieny a hasičů, ale i ornitologů, jestli nebude diskotéka rušit ptactvo v hnízdění. Všechna povolení dostala. Tím ale odvolání Jiřiny Kašníkové neskončila. Naopak, sousedka nechtěla a dodnes nechce o diskotéce ani slyšet, přestože dřív se v sále promítaly filmy a na zahradě se konaly hlučné zábavy.

„Proč bych měla vedle svého domu trpět řev, hluk a opilou mládež, která mi bude posedávat pod okny? To by se nelíbilo nikomu,“ reagovala. Podle jejích slov jí Babičová s přítelem neustále vyhrožují. „Řekli mi, že mě zničí, že mě všude udají, i když teda nevím, kde. Paní Babičová je na svých pětadvacet let velmi drzá,“ myslí si Kašníková. Jak řekla, je si jistá, že jí sousedé ze msty posprejovali garáž a auto.

To ale Babičová odmítá. „Nemám důvod, proč bych to dělala. Snažili jsme všechno řešit v dobrém, dokonce jsme paní Kašníkové nabízeli deset tisíc měsíčně jako odškodné za případný hluk z diskotéky, ale odmítla to,“ sdělila Babičová.

Radnice je v případu naprosto bezmocná. „Nemůžeme s tím nic dělat, je to věc krajského úřadu. K němu se paní Kašníková odvolává na veškerá rozhodnutí, která padnou. Určitě ale máme zájem na tom, aby sál co nejdříve začal fungovat,“ uvedla starostka Valtic Terezie Lvová.

Dagmar fialova