Navštívil jsem své rodné město a byl jsem překvapen, že místo, kde jsem vyrůstal a na které s láskou vzpomínám, získalo speciální status. Stalo se luxusním místem v centru města na břehu řeky. S tím přišla také daň z luxusu ve formě speciálního (rezidentně abonentního) poplatku za parkování. Nu což, když bydlíte v luxusní lokalitě, musíte za to platit. Nevím sice, proč musejí platit poplatky jen obyvatelé těchto lokalit, a ne občané celé Břeclavi, a kam tyto peníze plynou, ale ponechám tyto starosti občanům s trvalým pobytem ve „vybraných luxusních lokalitách“.

Fakt, který se mě však osobně dotýká, je zákaz parkování před domem mých rodičů pro všechny návštěvy. Pokud nevlastníte kartu, máte smůlu. Jestliže tedy jedete s malými dětmi navštívit své rodiče, budete muset podniknout sérii stěhovacích a přemísťovacích akcí v očekávání, že jedno z vyhrazených míst u hudební školy bude volné. Pokud tam místo nenajdete, můžete hledat dál. Děti pláčou a vy hledáte místo. A pak po celou dobu návštěvy doufáte, že vám někdo nevykrade nebo neukradne automobil .

Pokud vám již děti odrostly a v jedné z luxusních lokalit bydlí vaši postarší rodiče, můžete se dostat do situace, že potřebují pomoci: nakoupit, povysávat nebo umýt okna. Máte bohužel smůlu, a tak pár stovek metrů s sebou nesete všechny věci. Protože zaparkovat před domem se vám nepodaří. Proč? Rozhodlo tak zastupitelstvo města Břeclav.
Pokud bydlíte v centru a chcete pořádat oslavu narozenin či svatbu, tak si hosté před návštěvou vaší domácnosti prohlédnou město. Pokud očekáváte návštěvu mimobřeclavských, připravte jim plánek parkovacích míst a upozorněte je na fakt, že budou potřebovat pár drobných mincí, a bojová hra může začít.

Vážení zastupitelé, vždy jsem byl hrdý na to, že pocházím z Břeclavi, ale nyní se nestačím divit. Žádám vás o vysvětlení vašeho rozhodnutí občanům s trvalým pobytem v centru. Žádám také o přehodnocení nařízení, které je vůči návštěvníkům výše uvedených lokalit nepřátelské.

Můžete se zapojit i do naší webové ankety