Už mezi pět nejlepších se v hudební soutěži X Factor probojoval Jiří Zonyga z Břeclavi, kterému jeho přátelé neřeknou jinak než Migas. Už teď je téměř jasné, že se bývalý řidič kamionu za volant nevrátí. Ozývají se už první nabídky na spolupráci.

„Pokud bych dostal dobrou nabídku na muzikál, musel bych to zvažovat. Myslím si ale, že by byla trochu škoda uklidil se teď do muzikálu. Když to jen trochu půjde, rád bych postavit kapelu,“ řekl Migas.

Zatím ale nabídky na spolupráci neřeší. „Ani nemám možnost, jak to řešit. Myslím si ale, že se už nikdy nevrátím za volant náklaďáku. Určitě ne prvních pár měsíců, možná rok, dva, tři. Asi bude chvilku trvat, než přestanu lidi bavit. A pak už budu na náklaďák zase moc starý,“ myslí si Jiří Zonyga.

Do Prahy se ale podle svých slov určitě stěhovat nechce. Potvrzuje to i Petr Brantalík, který v Břeclavi podporuje rockovou muziku. „Pokud by se měl Jirka plnohodnotně živit muzikou, musí odejít do Prahy. Teď se jedná o tom, že by tam jezdil čtyřikrát týdně. Stejně jako řidič kamionu,“ popsal Brantalík, který už Migasovi zařídil vystoupení s kapelou Kabát.

„Chceme, aby Migas na koncertě vystoupil se svým bratrem, který zpívá v kapele Walter Bartoš Band. Kromě Kabátu na koncertě zazpívá také Petr Kolář, Petr Muk, Ewa Farná a další kapely,“ vyjmenoval Brantalík.

A jak se na Migasovy úspěchy dívá servírka z jeho oblíbené hospody? „Na mě je Migasova hudba trochu tvrdá. Líbí se mi víc ty jemnější věci, které zpíval v televizi. Tady ho má ale každý rád. Když jde finále, máme puštěnou televizi a spousta lidí mu fandí,“ popsala Marcela Řiháková z Velokopopovické pivnice.

Tam mají dokonce přístroj, na kterém mohou zákazníci tipovat kurz, jak Migas v X Factoru dopadne. „Teď je na něj kurz 2,4, což je největší pravděpodobnost, že vyhraje. Stejný kurz má jen Ondřej Ruml,“ dodala.