Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kampanila byla velkým zážitkem

Z vašich dopisů - Již desátý ročník Mezinárodního festivalu pěveckých sborů Kampanila hostil minulý víkend Mikulov. Díky obětavé práci členů sboru Virtuosi di Mikulov a podpoře dalších příznivců se tato akce stala natolik známou, že organizátoři ani nemohli pozvat všechny zájemce o účast.

14.9.2008
SDÍLEJ:

.Foto: Deník

Zahájení v kostele svatého Jana Křtitele obstaral ve velké formě zpívající sbor Cantemus z Maďarska. Nápaditá choreografie a výběr skladeb příjemně překvapil. Prostory kostela jsou z hlediska akustiky pro sborovou tvorbu asi nejvhodnější. V sobotním dopoledním matiné se v elegantních (i když ne zrovna veselých) prostorách Dietrichštejnské hrobky představil sbor Senza Rigore z Polska. Vybraný repertoár souzněl s prostředím koncertu.

Vrchol festivalu se uskutečnil jako vždy v Rajské zahradě mikulovského gymnázia. Posluchače přivítala půvabná skladba profesora JAMU Arnošta Parsche – Rada drobného ptactva v provedení Virtuosi di Mikulov, kteří dostáli svému jménu. Jako další se představili Moravští madrigalisté z Kroměříže a potvrdili pověst sboru proslulého i v zahraničí. Krásnou renesanční mši Kryštofa Haranta z Polžic a Bezdružic bezchybně provedl Mátlův akademický sbor.

Profesora Lubomíra Mátla asi není třeba představovat, neboť kromě působení na JAMU je uměleckým vedoucím a dirigentem Pěveckého sdružení moravských učitelů a Moravského komorního sboru. A také hlavním sbormistrem operního festivalu v irském Wexfordu a častým hostem dalších pěveckých těles a operních festivalů v Evropě.

Osvěžení do parného večera přinesl svěží Královéhradecký dětský sbor Jitro. Čistě české skladby Antonína Dvořáka, Otmara Máchy a Jana Vičara potěšily intonační jistotou a čistým provedením. Tento sbor, který je přesně a jistě veden sbormistrem Jiřím Skopalem, jehož hbité ruce přímo objímaly celou zahradu, sklidil zasloužený aplaus.

Po přestávce zazpíval již zmíněný Senza Rigore skladby polských autorů. Maďarský Cantemus přednesl zajímavé skladby Zoltána Kodály, melodicky i choreograficky tak dobře provedené, že posluchači ani nevnímali nám nesrozumitelný jazyk. Spevácký zbor slovenských učitel'ov je jistota, která nezklamala. Přesně, ale vroucně podané skladby různých autorů a hlavně nádherný pravoslavný chorál nedaly publiku ani špitnout. Musica da Camera Brno byla příjemnou a zábavnou tečkou. Známé skladby trojice Ježek – Voskovec – Werich v zajímavém aranžmá publikum strhly a zpěváci sklidili ovace. Ty ovšem patřily všem účinkujícím.

Závěrečný nedělní koncert v kostele svatého Jana Křtitele nabídl duchovní hudbu.
Nezbývá než se těšit na jedenáctý ročník Kampanily a popřát pořadatelům stejně šťastnou ruku při výběru účinkujících jako letos.

VLASTIMIL KLIMEŠ

14.9.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Volby. Ilustrační fotografie.

Volby klepou na dveře. Kandidáti mluví o kusu práce i krocení ambicí

Jiří Mihola z KDU-ČSL.
AKTUALIZOVÁNO

VOLEBNÍ ONLINE: Chceme podporovat talentované žáky, řekl lídr KDU-ČSL Mihola

Cyklisté se dostanou až do centra Veselí. Cyklostezku prodlouží i v Šakvicích

Veselí nad Moravou, Šakvice – Síť cyklostezek ve Veselí nad Moravou na Hodonínsku a jeho okolí se rozšíří o dalšího víc než půl kilometru. Vyjde na necelých sedm milionů korun. Uzavření smlouvy s vybranou firmou už schválili i městští radní.

Lupič ozbrojený nožem přepadl benzinku v Lednici. Odnesl si desítky tisíc korun

Lednice – Ačkoli Lednice přitahuje především turisty, za svůj cíl si ji vybral i lupič. Dosud neznámý muž v obci přepadl obsluhu benzinové stanice v Břeclavské ulici. Vyděšené ženě vyhrožoval nožem a chtěl po ní peníze. Policisté potvrdili, že s výhrůžkou uspěl, částku však odmítli upřesnit. Podle informací Břeclavského deníku Rovnost si odnesl několik desítek tisíc korun. 

NOVÝ ŽIVOT: Volby i přání návštěvníků Salonu vín o sommeliérech v krojích

Břeclavsko – Salon vín, čili expozice každoročně nabízející sto nejlepších vzorků, se stala nejvyhledávanějším turistickým cílem svého odvětví. Nový život při této příležitosti přináší rozhovor s tamním hlavním sommeliérem Markem Babiszem, který mimo jiné vypráví o touhách návštěvníků. Kromě ochutnávky kvalitních vín by například rádi viděli personál salonu v krojích.

NAŠI PRVŇÁČCI: představujeme školáky ze základní školy v Moravské Nové Vsi

Břeclavsko – Podívejte se na tablo novopečených prvňáčků ze základní školy v Moravské Nové Vsi. Prostřednictvím našeho seriálu Naši prvňáčci bude redakce představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol. Rodiče a blízcí žáků každou středu najdou v tištěném vydání na straně 4 a na webu prvňáčky z regionu. Deník si tak mohou koupit na památku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení