Mezi ně patří i osmnáctiletý Adam Polášek, který se navíc na jaře stane jedním z historicky prvních absolventů Ekonomického lycea v Břeclavi. Alespoň v to pevně věří.

„Na gymnázium ani na obchodní akademii jsem jít nechtěl. Nově otevírané lyceum mi přišlo jako nejlepší varianta, zlatá střední cesta mezi humanitním zaměřením a čistě ekonomickou specializací,“ říká sympatický mladík z Břeclavi.

„Zažil jsem tady toho hodně. Jeli jsme třeba se školou do Srbska. Nevím, kdy jindy bych si mohl zajezdit na raftech,“ vzpomíná student lycea na nejlepší zážitky. Patří mezi ně i stužkovací večírek, který skončil až v pět ráno. „Vystupoval jsem tam jako egyptský faraon. Výborné bylo, že i mnozí vyučující přišli v převlecích.“

Odvrácená stránka studia je nedostatek volného času. Adam si ale nestěžuje. „Je to něco za něco. Dělám asistenta na vzdělávacích kurzech pro veřejnost. Není to špatně placené a navíc si tak nenásilnou formou zopakuju učivo,“ vysvětluje mladý muž své důvody pro trávení volného času ve škole. Krom asistování se věnuje i divadlu. „ Máme tady na ekonomce divadelní spolek Bedřicha Kaněry. Se hrou Rychlé šípy jsme dokonce vyhráli přehlídku divadel v Hodoníně,“ chlubí se.

Co se týče plánů do budoucna, je Adam rozhodnutý stát se jedním z učitelů na ekonomickém lyceu. „Učí tady samí profesionálové a já se chci stát jedním z nich. Škola je pro mě základ života,“ tvrdí sebevědomě.