Vážená paní Humpolíková, vzhledem k tomu, že náš poslední rozhovor nebyl úspěšný, i když se udál trochu jinak, než popisujete, a nepřipustila jste mé argumenty, využiji tuto možnost a celou věc vysvětlím. Ve svém článku jste pošpinila pověst hlavně mou, pracovníka nemocnice a nakonec i majitele druhé pohřební služby, proto se musím proti tomu ohradit.

Jediný, kdo z vašeho článku vyšel jako bílá lilie, je sjednavatelka pohřební služby v Hustopečích paní Miklišová, a právě zde je jádro problému. Ona příjemná paní si celou věc totiž vymyslela, což potvrdila i svému nadřízenému, se kterým jsem tento problém po vašem telefonátu ihned řešila.

Jelikož je placená od počtu sjednaných pohřbů, snaží se touto velmi špinavou taktikou rozsévat pomluvy mezi obyvatele, aby ostatní pohřební služby pošpinila a ona z toho vyšla jako ta milá a hodná. Zároveň je mi líto, že k tomu zneužila i vás, a když se dozvěděla již skoro před půl rokem, že to chcete dát do novin, nebyla schopna přiznat barvu a nechala vás půl roku běhat a neustále si v novinách na mne neprávem stěžovat.

Na skutečnost, že jste nechtěli naši pohřební službu, mě neupozornil žádný zaměstnanec, ale přímo majitel druhé pohřební služby, takže nevím, kde jste vzala ten náznak obvinění mne ze lži o bývalém zaměstnanci. To bude asi tím, že ten, kdo v telefonu nejvíce křičel, jste byla vy, a vůbec jste mé argumenty neposlouchala.

Majitel druhé pohřební služby při našem přátelském telefonátu o soukromých věcech jen tak mimochodem řekl, že dělají pohřeb z Břeclavi a že rodina nás nechtěla kvůli nějakému problému, ale nevěděl jméno, proto mne odkázal na svou zaměstnankyni. S tou jsem o vás mluvila v tom smyslu, že jako každý člověk, kterému záleží na své pověsti, se zajímám, kdo má s mojí firmou problém: „Kdo to je? Co jsme spolu měli za problém? Humpolíková? To mi nic neříká, děkuji, nazhledanou.“ Tím končil můj hovor s paní Miklišovou.

Přítomné tomuto telefonátu byly dvě osoby v naší kanceláři. To, že ona milá paní obratem volala vám s tím, že jsem jí vyhrožovala a bůhví co jiného, je absolutní lež, ale to s ní bude řešit má právní zástupkyně, která připravuje vše potřebné.

Nebudu se stále opakovat, jak dlouho tuto práci má rodina dělá. Nikdo nejsme dokonalý, každému se stane chyba, i nám, ale vždy se to snažíme nějak kompenzovat.

Pokud si ale na něčem opravdu zakládám, tak je to naše čest a dobrá pověst jména Kelemen a za tím si budu stát před každým soudem, i před tím Božím.

OLGA KELEMENOVÁ