„Naší prioritou je rodinný dům, abychom měli konečně něco vlastního a nemuseli jsme se ženou bydlet u rodičů. Navíc se samozřejmě časem chystáme založit rodinu. Proto je pro nás dům úplným ideálem,“ vysvětluje své důvody pro stavbu vlastního rodinného domku.

S plánováním a zařizováním všech potřebných povolení a potvrzení začali manželé už předloni. Místo pro život nakonec našli v nedaleké Moravské Nové Vsi. „Kopat jsme začali minulý rok v květnu. Řekli jsme si, že budeme stavět svépomocí a pouze občas si zavoláme nějaké kamarády a partu zedníků na práce, na které sami nebudeme stačit,“ snaží se přiblížit stavebník.

„V současné době je náš nový dům ve fázi hrubé stavby se střechou. Zatím to vypadá, že bychom do příští zimy snad mohli začít bydlet,“ uvažuje s nadějí v hlase Frýdek.

Na stavbu svého rodinného hnízda vyčlenili Frýdkovi ze svého rozpočtu asi dva miliony korun. Protože věděli o letošním plánovaném zdražování, prošli si hned několik prodejen se stavebním materiálem.

„Všechno jsme si dopředu naplánovali. Nic jsme nechtěli nechat náhodě. Kontaktovali jsme spoustu firem z Břeclavi, Hodonína i Mikulčic a předložili jim naše požadavky. Pak jsme vybírali pro nás nejenom finančně nejvýhodnější a nejpřijatelnější nabídku,“ popisuje Frýdek úplné začátky splnění svého snu.
Se stavební firmou podle svých slov každý podstatný krok konzultuje a často s ní úzce spolupracuje. Protože Frýdkovi dopředu se zdražením počítali, veškerý stavební materiál nakoupili dopředu.

„Zdražení stavebního materiálu nám situaci až tak nezkomplikovalo. Těžko říci, jestli by nebylo lepší, kdybychom začali stavět už o rok dva dříve,“ vypráví sympatický mladík.

„Věděli jsme, že se ceny zboží budou po Novém roce zvyšovat. Co jsme mohli, to jsme si nakoupili už minulý rok. Například písek, malty a cihly na kompletní nosné zdivo a příčky,“ pokračuje Frýdek.

Teď oba manžele čeká především dovybavení interiéru. „To znamená podlahy, kachličky, dveře, schody, zábradlí a spousta dalších podobných věcí,“ vyjmenovává Frýdek.

Jak doplnil, věděl, že stavba se o nemalou částku prodraží. Přesto své úsilí nevzdává. „Momentálně vybíráme vybavení domácnosti podle financí, které nám zbývají, a podle toho upravujeme také své požadavky,“ říká Frýdek, který nenechal nic náhodě.

Aby v novém domě mohli začít co nejdříve bydlet, musí, jak sám říká, něco ustoupit. „Zatím se obejdeme bez fasády, stačí koupelna, kuchyně a pokoj, kde bychom mohli spát. Bez některých věcí se prostě žít dá, bez jiných ne,“ myslí si.

A jak bude vysněné bydlení Frýdkových vypadat? „V přízemí plánujeme obývací pokoj, kuchyň, garáž a nějaké technické místnosti. Nahoře v podkroví chceme mít spaní. To znamená další tři pokoje,“ vypočítává Frýdek.