Po přečtení článku o zvyšování daní z nemovitosti, který vyšel v Břeclavském deníku ve středu 25. června, jsem si uvědomila bezmocnost řadového občana, důchodce, kterého tento systém donutí opustit rodinný dům a jít do penzionu nebo na byt.

Domek jsme postavili asi před třiceti lety, doplatili jsme ho teprve v důchodu. Když pominu, že dnes potřebuje hodně peněz na provoz a údržbu, musím konstatovat, že kvalita života se nám za tu dobu zhoršila asi desetinásobně, a to provozem tisíců dopravních prostředků, které každý den přes Sedlec projedou. Lidé žijící u silnice Mikulov – Břeclav by od státu (obce) měli dostávat příspěvky na běžnou údržbu, protože i po drahých opravách tyto domky silničním provozem trpí a stárnou rychleji.

Nevím, jestli si náměstkyně jihomoravského hejtmana paní Procházková jako zastánkyně dálnice Mikulov – Pohořelice dovede představit, co je přetížená silnice a jak se u ní žije. Poslední dva roky jezdíme poměrně často k lékaři do Brna a na silnici Mikulov – Pohořelice jsme nikdy nezaznamenali takový provoz, jako zažíváme my v Sedleci.

Na veřejné schůzi zastupitelstva obce jsme požadovali zorganizování nátlakových akcí, aby se s tím už něco začalo dělat. Co tak odsunout dálnici na Vídeň o nějaký rok a raději věnovat nějaký ten milionek na vyřešení obchvatu Sedlece a Valtic? Co se tak přednostně starat o spokojenost a lepší kvalitu života lidí v těchto lokalitách před spokojeností rakouských řidičů?

Myslím si, že zastupitelé obecního úřadu by místo zvýšení daní z takových nemovitostí měli tyto nemovitosti od daně osvobodit,
Jsme předplatitelé vašeho deníku a děkujeme vám za objektivní a včasné informace z břeclavského regionu. Jsme spokojení.

Jaroslava Pivodová. Autorka žije v Sedleci