Autobusová i nákladní doprava, celní služby, čerpací stanice pohonných hmot s mycí linkou, autosalon značek Renault a Dacia, ale i vlastní autoškola a sportovní komplex. To všechno jsou činnosti, kterým se v současnosti věnuje akciová společnost BORS Břeclav. Firma, jejíž historie sahá až do roku 1949, dnes zaujímá významný podíl na dopravním trhu v Jihomoravském kraji. Zaměstnává zhruba čtyři stovky lidí, z nichž většina působí na pozici řidič autobusu či řidič mezinárodní kamionové dopravy.

V roce 2012 zvítězil BORS v krajském kole soutěže Zaměstnavatel roku, letos skončil na jižní Moravě druhý. V republikovém hodnocení navíc břeclavská firma dosáhla na páté místo v kategorii Progresivní zaměstnavatel roku. Předseda představenstva akciové společnosti BORS Břeclav Luděk Mikulecký věří, že v prestižní soutěži uspěje firma i příště.

Co tak zvláštního děláte pro zaměstnance, že patříte k nejlépe hodnoceným zaměstnavatelům v kraji? Jaké jim nabízí firma benefity?

Je jich celá řada. Například velmi motivační systém odměňování navázaný na výsledky hospodaření. Nebo jízdní výhody na autobusových linkách IDS, a to nejen pro naše zaměstnance, ale i jejich rodinné příslušníky. Třemi stovkami měsíčně na osobu přispíváme na penzijní připojištění. Po odpracování stanoveného počtu let nabízíme spořící životní pojištění pro zaměstnance a dovolenou navíc. Samozřejmostí Předseda představenstva dopravní společnosti BORS Břeclav Luděk Mikulecký.jsou peněžní odměny při významných životních jubileích. Do standardní nabídky patří i podnikové stravování a poskytování stravenek. A také slevy na veškeré podnikové služby, tedy například tankování pohonných hmot, myčku, služby tenisového areálu, kryokomory, fitness a tak dále. Poskytujeme také příspěvek na využití služeb břeclavského squash centra. Naše strategie vychází z vize spokojený zaměstnanec = spokojený zákazník.

A co vzdělávání pracovníků?

Vzdělávání věnujeme velký prostor. V minulých letech jsme v této oblasti investovali více než šest milionů korun. Účastnili jsme se projektů jako Vzdělávejte se, Školení je šance nebo Adaptabilita zaměstnanců sdružení. Nově se aktivně zapojujeme do programu Vzdělávejte se pro růst II. Těm, kteří o to projeví zájem, umožňujeme zvyšování vzdělání při dálkovém studiu na střední, vyšší odborné nebo vysoké škole. Pro zaměstnance připravujeme také rekvalifikační projekty. Investice do vzdělání chápeme nikoli jako náklad, ale jako vklad, který se nám zúročí ve zvýšené kvalitě námi poskytovaných služeb.

Existuje ale v BORSu reálná možnost profesního postupu? Nejsou řídící místa určená jen pro předem vyvolené?

Ne. Většina našich současných vrcholových manažerů začínala na firmě v asistentské pozici nebo jako řadový pracovník. Kariérní růst není doménou jenom našich vysokoškolsky vzdělaných zaměstnanců, ale možnost vypracovat se má každý. Například současný lektor naší autoškoly a školícího střediska dříve zastával pozici řidiče autobusu. Ředitel divize čerpací stanice pohonných hmot u nás začínal jako řidič nákladní dopravy, vlastně podobně jako já, když jsem v roce 1988 nastoupil do firmy na pozici závozníka na středisku nákladní dopravy v Hustopečích.

Snaží se společnost konkrétními kroky přispět i k ochraně životního prostředí?

Jistě. Oblast ekologie, bezpečnosti a hygieny práce řešíme našimi vnitřními předpisy, které jsou součástí systému managementu kvality. Důraz je zaměřený na prevenci a řízení rizik v dopravní činnosti, tedy především provoz, opravy a údržbu aut, kamionů a autobusů jako nejrizikovějších činností ve společnosti. V divizi nákladní dopravy se zaměřujeme na nákup automobilů ve vyšší emisní třídě. Stejně tak i v divizi osobní dopravy, kde navíc sázíme na autobusy s nižší spotřebou provozních náplní. V našem servisu i opravárenských střediscích třídíme nebezpečné odpady a maximální důraz klademe na olejové hospodářství a likvidaci vyjetých olejů. Odpadní tekutiny z myčky na čerpací stanici jsou svedené do venkovní jímky, která se podle potřeby vyváží. Samozřejmostí ve všech provozovnách je třídění veškerého odpadu.

Všímáte si také nových ekologičtějších pohonů?

Samozřejmě. Novou vizí naší společnosti je ekologizace autobusové dopravy a postupný přechod na zemní plyn. V souladu s touto nově přijatou strategií se intenzivně zajímáme o možnost ekologizace především městské hromadné dopravy a nákup autobusů na pohon zemním plynem. S tím souvisí také aktivita spojená s vybudováním veřejné čerpací stanice zemního plynu v našem motoristickém centru. Také zákazníkům našeho autosalonu značek Dacia i Renault nabízíme osobní vozidla na zemní plyn.

Předseda představenstva dopravní společnosti BORS Břeclav Luděk Mikulecký.

Na co dalšího klade společnost důraz?

Ve firmě máme už od roku 2000 zavedený systém řízení kvality. Certifikaci jsme několikrát obnovili, kvalitativně vylepšili a postupně rozšířili i na další divize. Certifikát nyní platí pro činnosti kamionová nákladní doprava, autobusová doprava, zasilatelství, celní služby i divizi Renault. Posledním přírůstkem bylo zařazení činnosti střediska autoškola v loňském roce. Certifikované procesy nám pomáhají k dosažení našeho hlavního cíle, tedy co nejvyšší spokojenosti zákazníka.

Podporuje BORS také nějaké konkrétní akce v regionu, sportovní kluby a podobně?

Naše společnost dlouhodobě podporuje třetiligový fotbalový klub MSK Břeclav, břeclavské hokejisty a volejbalistky. Dále se prostřednictvím tenisového klubu snažíme vychovávat budoucí tenisty z řad starších a mladších žáků, jejichž předvojem je babytenis.