Nabídka v regionu je značná, proč by lidé měli přijet právě na Otevřené sklepy s podtitulem Z kopca do kopca?
Lukáš Horák: Kromě toho, že bude otevřeno pětadvacet sklepů, které jsou, přiznejme si neskromně raritní, do kterých se v průběhu roku jen zřídka dostanete, snažíme se nabídnout také zábavu celé rodině, zejména dětem.

Tomáš Bílek: Vrbice není až takovou „továrnou" na vinařskou turistiku díky charakteristice sklepů . Je spíše komorní, skromná, pro menší skupinky lidí, vinař má větší prostor se jim věnovat.

Čím se letošní ročník liší od těch předcházejících?
L.H: Máme rekordní počet otevřených sklepů, a pro vyznavače koloběžkového sportu bude rozhodně náročnější terén. (Oba se smějí)

T.B: Pustili jsme se do velké akce a sice stavby kanalizace a čističky odpadních vod. Stavba se jen mírně dotkla i lokality Stráž pokusíme se to vtipně zakomponovat do programu.Pro zvětšení klikněte.

Při venkovních akcích hraje důležitou roli počasí. Jaké možnosti budou návštěvníci mít v případě deště?
L.H: U vás ve sklepě prší?

T.B: Není špatného počasí, jen špatného oblečení. Nosná část akce se odehrává ve sklepech, kde samozřejmě neprší. Jediné, co by utrpělo, jsou koloběžkové závody. Alternativa prostě není, v případě přesunu do uzavřených prostor by se jednalo o košt a ten už máme za sebou.

Jaký počet návštěvníků bude k vaší spokojenosti?
L.H + T.B: Akce je koncipovaná na pět set návštěvníků. Vzhledem k velikosti sklepů a sklepní lokality je to ideální počet.

Co všechno jim nabídnete?
L.H: Krásně strávený den, jedinečná vína, něco k zakousnutí, zábavu pro děti…

T.B: Unikátní sklepní lokalitu, spoustu legrace, individuální přístup vinaře prostě moudře pohovoříme.

S jakými reakcemi na akci se setkáváte?
L.H: Reakce jsou vesměs pozitivní. Návštěvníci oceňují zejména možnost a prostor s vinařem pohovořit, povykládat si o víně, o vinohradech, a ne jen nastrkovat pohárek. Co je pozitivní stále se vrací, čehož si velmi vážíme.

T.B: Kultura konzumentů vína rapidně roste. Lidé se o víno dnes velmi zajímají, ptají se, znají technologie a hlavně mají „nachutnáno". A to je rozhodně dobře.

Jsou závody na koloběžkách pro každého nebo je potřeba mít alespoň minimální fyzičku?
L.H: Pár ryzích sportovců se najde, ale je evidentní, kdo přijel za vínem a kdo za sportem.

T.B: Přece jenom koloběžka je dopravní prostředek a mělo by se k tomu přistupovat rozumně. V minulosti jsem říkal: „Znáte tu pohádku přijela nepřijela, oblečená neoblečená…", ale tak to bohužel není. Koloběžky jsou opravdu zábavou pro děti a doprovod návštěvníků sklepů. Spřátelená firma je přímo výrobcem koloběžek, koloběžku návštěvníkům může zapůjčit, nebo provést servis na vaší koloběžce.